UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Amortyzator rowerowy SR SUNTOUR XCM RL – charakterystyka i opinie

Suntour jest japońskim producentem osprzętu rowerowego, który działa obecnie pod nazwą SR Suntour. Firma specjalizuje się w produkcji przednich i tylnych amortyzatorów, amortyzowanych wsporników siodełka, korb oraz silników do rowerów elektrycznych. Wśród flagowych produktów japońskiej marki znaleźć można grupę amortyzatorów XCM, dedykowanych do klasycznych rowerów górskich XC oraz ATB. Czym wyróżniają się te produkty i dlaczego warto się na nie zdecydować?

KLIKNIJ W ZDJĘCIE I KUP TERAZ AMORTYZATOR SR SUNTOUR XCM RL!

Amortyzatory XCM – rodzaje

W grupie amortyzatorów XCM (alternatywą dla nich są amortyzatory Suntour XCR oraz Suntour XCT) znaleźć można kilkadziesiąt wersji tego widelca, wśród których najpopularniejsze to:
  • SR Suntour XCM 32 Boost pod koło 27,5’’, ze skokiem 120 mm;
  • SR Suntour XCM 30 bez blokady skoku i z górnymi goleniami o średnicy 30 mm;
  • Suntour XCM RL 29 ze skokiem 100 mm i blokadą skoku;
  • SR Suntour XCM RL.
 

SR Suntour XCM RL – specyfikacja

Przedni amortyzator rowerowy SR Suntour XCM RL to osprzęt stworzony z myślą o miłośnikach jazdy cross-country, przystosowany do użytkowania z hamulcami tarczowymi. Został on opracowany w taki sposób, by zapewniać rowerzystom maksimum bezpieczeństwa podczas jazdy na trudnym terenie, w tym m.in. na górskich szlakach. Co ważne, amortyzator XCM świetnie radzi sobie zarówno podczas wycieczek rekreacyjnych, jak i w trakcie maratonów MTB oraz wyścigów.

SR Suntour XCM RL (skok 100 mm, blokada skoku w manetce) gwarantuje optymalny poziom tłumienia wstrząsów podczas jazdy, a także znacznie mniejszą siłę uderzenia przedniego koła o przeszkodę w porównaniu do innych amortyzatorów. W związku z tym skutecznie chroni rowerzystę przed upadkiem, co jest szczególnie istotne podczas jazdy na kamienistych drogach oraz leśnych ścieżkach, na których można napotkać wystające korzenie drzew.

Co w praktyce oznacza blokada skoku w manetce w amortyzatorze SR Suntour XCM RL? Dzięki takiemu rozwiązaniu rowerzysta może szybko i sprawnie zablokować skok bez konieczności zsiadania z roweru. Co ważne, amortyzator SR Suntour XCM RL dostępny jest w kilku wariantach:
  • kolor: biały lub czarny;
  • rozmiar koła: 26’’, 27,5’’ oraz 29’’;
  • wykończenie: mat lub połysk.
 

SR Suntour XCM – opinie

Przedni amortyzator XCM to osprzęt cieszący się dużą popularnością wśród właścicieli rowerów górskich, które należą do średniej półki cenowej. Ich zdaniem, blokada skoku w manetce to świetny patent, który doskonale  sprawdza się podczas jazdy. Wystarczy zablokować go na szosie, a następnie jednym ruchem (bez konieczności odrywania ręki od kierownicy) odblokować przy podjazdach na podwyższeniach.

Warto również dodać, że amortyzator SR Suntour XCM RL bardzo dobrze pracuje zarówno na nierównościach, jak i w trudnych warunkach, np. podczas deszczu. Chociaż w przypadku modeli SR Suntour XCM nie możemy liczyć na tak dobre tłumienie wstrząsów jak w amortyzatorze powietrznym Suntour XCR Air, to wciąż jest to jedna z najlepszych opcji w przedziale cenowym do 700 zł. 

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.