UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Kaski narciarskie dziecięce

Narciarstwo to piękny sport, przeznaczony również dla dzieci. Warto jednak pamiętać nie tylko o zabawie, ale też o bezpieczeństwie. Podstawą tego ostatniego jest dobrze dobrany kask narciarski dziecięcy. W Aga Sport mamy do zaoferowania między innymi kaski narciarskie dla dzieci, markowane przez wyspecjalizowane firmy POC oraz Rossignol. Wygodne, ładnie wykonane i przede wszystkim chroniące Twoje dziecko. Regulowane zapięcia i wnętrza wyłożone w sposób zapewniające wygodę użytkowania zapewniają, że zakup któregoś z tych kasków będzie dobrym wyborem.

Kaski narciarskie dla dzieci – niezbędny element wyposażenia młodego adepta narciarstwa

Zgodnie z polskimi przepisami kaski narciarskie dziecięce stanowią obowiązkowy element wyposażenia każdej osoby, która nie ukończyła 16. roku życia. Podobne restrykcje obowiązują w innych krajach, które również kładą szczególny nacisk na bezpieczeństwo dzieci i dorosłych podczas aktywności na stoku narciarskim. Oznacza to, że każdy rodzic powinien pomyśleć o zainwestowaniu w odpowiedni sprzęt narciarski już na początku przygody z tym sportem – zanim jeszcze junior postawi pierwsze kroki na nartach. 

W Aga Sport przygotowaliśmy specjalną ofertę kasków dla dzieci na narty, które produkowane są przez renomowane firmy, takie jak Rossignol oraz POC. Produkty te są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim starannie zaprojektowane, dzięki czemu zapewniają najmłodszym komfort i bezpieczeństwo już od pierwszych dni spędzonych na stoku narciarskim.

Kaski narciarskie dziecięce – bezpieczeństwo i komfort ponad wszystko

Kaski narciarskie dla dzieci pełnią kilka zasadniczych funkcji. Pierwszą z nich jest ochrona głowy dziecka w trakcie ewentualnego upadku lub kolizji z innym narciarzem. Konstrukcja kasków dla dzieci na narty oparta jest na nowoczesnych, trwałych materiałach, które w połączeniu z systemami absorpcji energii chronią głowy juniorów przed wszelkiego rodzaju urazami.

Dodatkowym udogodnieniem, które tworzone jest z myślą o wygodzie małych narciarzy, są systemy regulacji rozmiaru kasków narciarskich dziecięcych. Dzięki nim praktycznie każdy kask można dowolnie dopasowywać do kształtu i rozmiaru głowy dziecka, w efekcie czego młody miłośnik sportów zimowych może czuć się komfortowo przez cały dzień. Podobną funkcję pełnią różnego rodzaju systemy wentylacji, które pomagają utrzymać optymalną temperaturę wewnątrz kasku narciarskiego dla dzieci i zapobiegają tym samym przegrzaniu głowy podczas aktywności.

Kaski narciarskie dla dzieci z szybą – czy warto w nie zainwestować?

Równie ważnym zagadnieniem co ochrona głowy na stoku narciarskim jest zabezpieczenie narządu wzroku przed urazami i uszkodzeniami. Funkcję tę pełnią gogle narciarskie, które chronią oczy przed odpryskami lodu, refleksami słonecznymi i kijkami innych narciarzy. Alternatywą dla tradycyjnego rozwiązania, czyli łączenia kasku narciarskiego dziecięcego z goglami narciarskimi, jest zastosowanie kasku narciarskiego dla dzieci z szybą.

Na rynku znajdziemy szeroki wybór modeli zachwycających unikalnym wzornictwem, bardzo dobrymi parametrami użytkowymi, a także dodatkowymi funkcjonalnościami, np. możliwością noszenia kasku razem ze szkłami korekcyjnymi. Wybierając kaski narciarskie dla dzieci z szybą, zyskujemy pewność, że będą one idealnie dopasowane do twarzy małego narciarza, a sprzęt nie zgubi się podczas szaleństw na białym puchu.

Czym różnią się kaski narciarskie dziewczęce od kasków narciarskich chłopięcych?

Różnica pomiędzy kaskami narciarskimi dziewczęcymi a tymi przeznaczonymi dla chłopców tkwi przede wszystkim w ich kolorystyce. Dziewczynki decydują się zwykle na modele w jasnej kolorystyce, np. w kolorze białym, różowym lub fioletowym. Ich kaski są też często wzbogacone o dodatkowe akcenty graficzne, np. nadruki w kwiaty. Z drugiej strony kaski narciarskie chłopięce to zazwyczaj modele w ciemnych kolorach (czarnym, granatowym, czerwonym lub szarym), które idealnie komponują się z pozostałymi elementami sprzętu narciarskiego.
 

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.

Filtry

Cena
oddo
Producent
zamknij