UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

BOOTFITTING 

Buty szyte na miarę

 

Idealnie dopasowane buty narciarskie to standard,
na który zasługują Twoje stopy. Spraw, aby każda chwila spędzona na stoku była dla Ciebie przyjemnością.

Najprościej mówiąc bootfitting jest to złożony proces polegający na dopasowaniu masowo produkowanych butów narciarskich do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Dlaczego bootfitting jest Ci potrzebny?

 

Każdy z nas ma wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju stopy. Mimo tego wszyscy kupujemy na co dzień buty szablonowe, masowo produkowane, które dobieramy wyłącznie na podstawie przybliżonej długości wkładki wewnętrznej. Kwestie doboru odpowiednich butów narciarskich są zdecydowanie bardziej skomplikowane. Przynajmniej powinny być, kiedy w ich wyborze pomaga bootfitter. Tak naprawdę bardzo rzadko zdarza się, że buty ściągnięte z półki leżą idealnie na nogach, a znalezienie perfekcyjnych dla siebie bez pomocy ​specjalisty jest niemal niemożliwe.​

Dobre wkładki – połowa sukcesu

 

Podstawowym elementem procesu dopasowania buta, jest dobór wkładki do buta narciarskiego. Czy wiesz, że wkładki marki Sidas znacznie poprawiają przyjemność jazdy na nartach, dają lepszą kontrolę,
wspomagają efektywną pracę ciała, chronią stawy i mięśnie?

Zaufaj tym, którzy wiedzą jak

 

Zaawansowani narciarze i zawodowi sportowcy często spędzają w butach narciarskich nawet kilka godzin dziennie, przez kilkaset dni w roku. Nie trzeba jednak wyczynowo zajmować się tym sportem, aby wiedzieć jak kluczową sprawą dla każdego wyjazdu są dobrze dobrane buty narciarskie. Bottfitting ma na celu poprawienie komfortu i precyzji. Sport, zwłaszcza amatorski, powinien kojarzyć się z przyjemnością, a nie bólem. Aby przekonać się jak przyjemne może być narciarstwo wystarczy, że przed wyjściem na stok trafisz do odpowiednich drzwi.

Analiza budowy i biomechaniki stopy i podudzia.

 

Przeprowadzamy szczegółowy wywiad z klientem.
Wytypujemy optymalne dla Ciebie modele butów marki znanych producenrów takich jak Dalbello i Rossignol. Przedstawimy plan dopasowania wyselekcjonowanych modeli butów. Zaproponujemy takie modyfikacje butów, żeby były dopasowane i komfortowe, tak jak chcesz.

 
 

Wygrzewanie butków wewnętrznych to podstawa!

 

Wygrzewanie linerów w butach narciarskich to podstawa do idealnego dopasowania. Linery podgrzewane są w specjalnym piecu, o odpowiedniej temperaturze. Ważne, by stopa była odpowiednio przygotowana do całego procesu – wszystkie newralgiczne miejsca muszą zostać oklejone specjalnymi piankami (to zadanie pozostaje w kwestii bootfittera). Następnie w ciepłe buty należy włożyć obklejone stopy, klamry delikatnie dopinamy.Cały proces termicznego dopasowywania butów trwa kilkanaście minut i co ważne jest powtarzalny. Producenci różnie określają ilość dopuszczalnych wznowień całego procesu, ale zazwyczaj może ich być kilka.

 

Wkładki Sidas custom 


100% dopasowania - wkładki Sidas Custom. Są to wkładki robione "na wymiar". Proces ten polega na zdjęciu odcisku stóp na specjalnych poduszkach. Nastęnie umieszczamy rozgrzane i uplastycznione wkładki w formie, a osoba dla której są wykonywane wkładki musi na nich stanąć. 
Po wystygnięciu wkładki stają się sztywne i idealnie dopasowane do stóp użytkownika. Przed umieszczeniem w butach należy je już tylko oszlifować na wymiar. Wkładka Sidas zapewni nam stabilizację stopy, oraz uniemożliwi jej ruch we wnętrzu buta. A oto jak wygląda cały proces.


 

Zapisy

 

Umów się z nami telefonicznie, mailowo lub przez messengera.

tel. 605 509 125
Jeśli przyjdziesz i nie będziesz zapisany, a ktoś z naszej załogi będzie mógł Cię obsłużyć to dobrze.
Jeżeli nasz bootfitter będzie w tym czasie zajęty zapiszemy Cię na wolny i dogodny dla Ciebie termin.
Im wyższy sezon narciarski tym bardziej warto się zapisywać.

Cennik usług bootfitterskich

 
Rodzaj usługiCena
Konsultacja z Bootfitterem
100 zł
Formowanie buta wewnętrznego
100zł
Formowanie buta wewnętrznego snowboardowego100zł
 Obklejanie buta wewnętrznego (jeden punkt)
70zł
Formowanie buta wewnętrznego INTUITION
200zł
 Odbarczanie buta wewnętrznego (jeden punkt)
50zł
 Odbarczanie skorupy butów narciarskich (jeden punkt)
70zł
Formowanie buta narciarskiego z termoformowalną skorupą
200zł
Canting30zł

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.