UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Narty dziecięce

Solidne narty dla dziecka przeznaczone są zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Modele dziewczęce i chłopięce odróżniają się od siebie dzięki unikatowej, kolorowej grafice, która nadaje im niepowtarzalny wygląd. Lekkie narty dziecięce stworzono z myślą o juniorach, którzy będą uczyć się pierwszych skrętów i jeździć na łatwych, bezpiecznych stokach. Narty dziecięce przystosowane są do wiązań junior.

Wszystkie modele mają odpowiednią twardość, która pozwala na korzystanie z nich nawet przez kilka sezonów. Solidne narty dla dziecka stanowią doskonałą bazę do dalszej nauki jazdy na dwóch deskach, gdyż pozwalają na wyrabianie w sobie prawidłowych zachowań i nawyków, które rzutują na późniejszą jazdę małego narciarza. Z nart dziecięcych o rekreacyjnym charakterze mogą korzystać nawet najmłodsi juniorzy i juniorki.

Narty dla dzieci – sposób na świetną zabawę i wsparcie rozwoju najmłodszych

Zgodnie z zaleceniami WHO każde dziecko powinno mieć zapewnioną co najmniej jedną godzinę umiarkowanej aktywności fizycznej dziennie. O ile w sezonie letnim czas spędzony na świeżym powietrzu podczas zabaw ruchowych jest zwykle dłuższy, o tyle zimą nie zawsze wygląda to tak dobrze. Warto wówczas znaleźć taki sport, który zapewni najmłodszym dobrą zabawę, a przy tym będzie miał korzystny wpływ na ich zdrowie oraz samopoczucie. Zimą dobrym wyborem będą narty dla dzieci, po które mogą sięgnąć nawet już 3-latki – zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

W tej kategorii przygotowaliśmy szeroki wybór lekkich nart dziecięcych, które zaprojektowane zostały z myślą o juniorach rozpoczynających naukę pierwszych skrętów oraz jazdy na łatwych, bezpiecznych stokach narciarskich. Narty zjazdowe dla dzieci dostępne w Aga Sport to modele przystosowane do wiązań junior, które wyróżniają się ciekawą kolorystyką i unikatowym designem, który jest dostosowany do potrzeb i preferencji najmłodszych narciarzy. Wszystkie narty dziecięce mają odpowiednią twardość, co pozwala na korzystanie z nich przez kilka sezonów.

Narty dziecięce dla malucha i starszaka – czym kierować się podczas wyboru?

Przed podjęciem decyzji o zakupie nart dla początkujących dzieci, warto zwrócić uwagę na ich taliowanie, czyli parametr informujący o promieniu skrętu. W przypadku najmłodszych adeptów narciarstwa najlepszym wyborem będą narty carvingowe, które są nieco szersze od klasycznych modeli, a przy tym gwarantują odpowiednią stabilność i komfort podczas doskonalenia umiejętności na stoku. Takimi nartami dziecięcymi łatwiej się skręca i manewruje, co zachęca maluchy do dalszej nauki i robienia kolejnych postępów.

Kolejny parametr to szerokość nart dla dzieci, która przekłada się na ich stabilność. Im szersze narty, tym łatwiej utrzymują małego zawodnika w odpowiedniej pozycji. Z czasem, gdy maluch będzie sobie lepiej radził na stoku, można pomyśleć o zakupie węższych nart zjazdowych dla dzieci, które pozwolą na rozwijanie coraz większych prędkości i bardziej dynamiczną jazdę.

Przy zakupie nart dziecięcych warto uwzględnić również rodzaj wiązania, czyli element łączący narty z butami narciarskimi. Dla najmłodszych najlepszym rozwiązaniem są wiązania bezpiecznikowe, czyli takie, w których narta samoistnie wypina się z buta podczas upadku. Należy tu kierować się skalą wypięcia liczoną w jednostkach DIN – na 10 kg masy ciała dziecka przypada 1 DIN. Oznacza to, że jeżeli dziecko waży 20 kg, to należy wybrać dla niego narty dziecięce z wiązaniem oznaczonym symbolem 2 DIN.

Jak dobrać długość nart zjazdowych dla dzieci?

Niezwykle ważną kwestią przy wyborze nart dla dzieci jest ich długość, która, podobnie jak w przypadku dorosłych zawodników, jest dobierana w zależności od wzrostu małego narciarza oraz jego umiejętności. Ważna informacja jest taka, że płeć dziecka nie ma tu większego znaczenia. Dla maluchów, które dopiero po raz pierwszy zakładają sprzęt narciarski, narty dla początkujących dzieci powinny sięgać im maksymalnie do linii pach. Bardziej doświadczeni zawodnicy, którzy coraz sprawniej radzą sobie na stoku, mogą sięgać po narty zjazdowe dla dzieci sięgające do ramion. Jeszcze bardziej zaawansowani juniorzy, którzy swobodnie jeżdżą na stoku, mogą już szusować na nartach o długości sięgającej wysokości ich ciała do nosa.

Narty dziecięce nie mogą być ani zbyt krótkie, ani za długie. Te pierwsze mogą sprawić, że dziecku będzie ciężko zamienić je na dłuższy sprzęt dla bardziej doświadczonych zawodników. Zbyt długie narty zjazdowe dla dzieci będą z kolei utrudniały naukę, zapewnią mniejszą stabilność podczas pierwszych kroków stawianych na stoku, a także utrudniają kontrolę nad sprzętem. Przyjmuje się zatem, że dla dzieci o wzroście 110 cm optymalnym wyborem będą narty dziecięce 100 cm lub 90 cm. Z drugiej strony, starsze dzieci o wzroście 122 cm mogą sięgać po narty dziecięce 100 cm lub 110 cm.
 

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.

Filtry

Cena
oddo
Długość nart
Producent
zamknij