UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Kije narciarskie dziecięce

Kije narciarskie dla dzieci – kluczowy element wyposażenia młodego adepta narciarstwa

Większość małych miłośników białego szaleństwa rozpoczyna swoją przygodę z narciarstwem na zapoznawaniu się z oślą łączką. Miejsce to jest idealnie dopasowane do potrzeb najmłodszych i zapewnia im maksimum komfortu oraz bezpieczeństwa podczas pierwszych dni spędzonych na nartach. I chociaż na początkowym etapie nauki jazdy na nartach na oślej łączce maluchy nie potrzebują kijów narciarskich dziecięcych, o tyle z czasem stają się one wręcz niezbędnym elementem ich zimowego wyposażenia.

W Aga Sport proponujemy bogaty asortyment kijów narciarskich dla dzieci marki Rossignol, które są przeznaczone dla dzieci od 6. roku życia, o zróżnicowanym stopniu zaawansowania w narciarstwie. Część naszych modeli to kijki narciarskie dla dzieci regulowane, które można swobodnie dostosowywać do wzrostu juniora. Co ważne, wszystkie oferowane przez nas kijki posiadają specjalne, wygodne mocowanie do nadgarstka, zapobiegające ich zgubieniu w trakcie jazdy. Nasze kijki do nart dla dzieci różnią się między sobą kolorem i wzornictwem, dzięki czemu można je w pełni dopasować do indywidualnych preferencji każdego malucha.

Kije narciarskie dziecięce – dlaczego warto w nie zainwestować?

Jeżeli zauważymy, że nasza pociecha oswoiła się już z samymi nartami i nabrała pewnej wprawy w zjazdach na stoku, warto pomyśleć o zakupie kijów narciarskich dla dzieci, które pomogą juniorowi w udoskonalaniu jego umiejętności narciarskich. Sprzęt ten nie tylko pozwoli mu na wyrobienie odpowiedniej postawy podczas jazdy, ale także:
  • pomoże w utrzymaniu balansu i lepszym kontrolowaniu ciała w trakcie jazdy;
  • ułatwi prowadzenie nart;
  • przygotuje do samodzielnej jazdy, bez ciągłego wsparcia rodzica lub instruktora;
  • pokaże, jak zachować odpowiedni rytm jazdy;
  • wesprze w udoskonalaniu techniki jazdy i wykonywaniu coraz bardziej skomplikowanych ćwiczeń.

 

Jak dobrać odpowiednie kijki do nart dla dzieci?

Głównym czynnikiem, który należy uwzględnić przy wyborze kijów narciarskich dziecięcych, jest ich długość. Podobnie jak w przypadku dorosłych parametr ten jest uzależniony przede wszystkim od wzrostu dziecka. Najprostszym sposobem na obliczenie orientacyjnej długości kijków jest pomnożenie wzrostu narciarza przez 0,7, a następnie zaokrąglenie wyniku do dostępnej długości kijków. Przykładowo, juniorzy o wzroście 156 cm powinni wybierać kije narciarskie dla dzieci o długości 110 cm.

Wśród pozostałych aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze kijków narciarskich dla dzieci, wymienia się:
  • regulację – ze względu na fakt, że dzieci rosną bardzo szybko, najlepszym wyborem są kijki narciarskie dla dzieci regulowane;
  • uchwyty – ważne jest, by kijki posiadały odpowiednio wyprofilowane gripy, dzięki którym dziecko może pewnie trzymać kijek w dłoni;
  • paski – warto, aby posiadały one system wypinania, który może okazać się przydatny np. podczas większego szarpnięcia przy upadku;
  • wagę – kijki do nart dla dzieci nie powinny być zbyt ciężkie dla juniora.  

W przypadku pierwszego zakupu tego typu sprzętu dla dziecka dobrze jest wybrać się do sklepu stacjonarnego i przy pomocy specjalisty dobrać odpowiedni model dla swojej pociechy.
 

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.

Filtry

Cena
oddo
długość
Producent
zamknij