UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Gogle męskie: narciarskie, snowboardowe

Jeśli narty są Twoją pasją, powinieneś zadbać nie tylko o same „deski” i kijki, lecz również o cały komplet pozostałych akcesoriów, z odzieżą i elementami ochronnymi włącznie. Gogle narciarskie są przy tym o tyle istotne, że dzięki nim można zabezpieczyć swój wzrok przed odbiciami światła od powierzchni śniegu i lodu, co na stokach zjazdowych jest przecież częste.

 

Agasport jako sklep narciarski zapewnia zarówno gogle narciarskie męskie, jak i damskie. W tej kategorii prezentujemy te pierwsze, przede wszystkim te markowane przez Rossignol i Poc, czyli firmy posiadające spore doświadczenie w produkcji sprzętu narciarskiego.

Gogle narciarskie męskie – nowoczesna konstrukcja i idealne dopasowanie do potrzeb sportowca

Wydawać by się mogło, że do bezpiecznej i komfortowej jazdy na nartach wystarczą nam jedynie odpowiednio dobrane deski i buty narciarskie. Okazuje się jednak, że równie istotna jest tu odzież narciarska, akcesoria i elementy ochronne, jak np. gogle narciarskie męskie. To dzięki nim możemy zabezpieczyć nasze oczy przed śniegiem, wiatrem i słońcem, a także zyskać idealną widoczność w niemal każdych warunkach pogodowych.

W Aga Sport przygotowaliśmy bogatą ofertę gogli męskich Rossignol i POC, czyli wiodących firm specjalizujących się w produkcji wysokiej jakości sprzętu narciarskiego. Nasi klienci mogą wybierać spośród modeli wyróżniających się wysoką jakością wykonania i zastosowaniem zaawansowanych technologicznie soczewek, które wpływają zarówno na walory użytkowe, jak i te wizualne.

Gogle męskie – obowiązek czy przyjemność?

Podstawowym zadaniem gogli męskich narciarskich jest ochrona oczu, co w połączeniu z dobrze dobranym kaskiem narciarskim gwarantuje także ochronę trzewioczaszki przed różnego rodzaju urazami mechanicznymi. Warto jednak pamiętać, że uraz to niejedyne zagrożenie, jakie czyha na stoku narciarskim. Podczas zjazdu do oczu  mogą wpaść m.in. kawałki lodu, śnieg, pył i drobinki, a także większe elementy, jak np. gałęzie wystające z drzew. Nosząc gogle męskie, jesteśmy w stanie temu zapobiec i uniknąć potencjalnego niebezpieczeństwa.

Kolejna kwestia to poprawa widoczności podczas słonecznych dni. Gogle narciarskie męskie działają bardzo podobnie jak klasyczne okulary przeciwsłoneczne. Posiadają filtr ochronny, który zabezpiecza narząd wzroku przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Jak wiemy, w górach jest ono zdecydowanie silniejsze, ponieważ promienie słońca odbijają się od śniegu (nawet do 85% wszystkich promieni w porównaniu do 3% promieni odbijających się od trawy), stanowiąc tym samym poważne zagrożenie dla wzroku. Jak widać, posiadanie gogli męskich to nie tyle kwestia wygody, ile raczej bezpieczeństwa podczas aktywności na stoku narciarskim.

Jak dobrać odpowiednie gogle męskie narciarskie?

Na początek warto zastanowić się nad rozmiarem gogli męskich, tak, aby dobrze trzymały się na twarzy nawet podczas wykonywania gwałtownych ruchów. Kolejne czynniki, które warto wziąć pod uwagę to:

  • rodzaj soczewek – idealnym rozwiązaniem jest wybór gogli narciarskich męskich z polaryzacją, warstwą lustrzaną, powłoką przeciwmgielną Anti-Fog oraz filtrem UV 400. Dzięki polaryzacji szkła zapewniają bardzo dobrą widoczność na stoku i zapobiegają odbijaniu się światła od pokrywy śnieżnej. Warstwa lustrzana chroni przed podrażnieniem narządu wzroku, a powłoka Anti-Fog zapobiega parowaniu soczewek. Wysoki filtr UV to z kolei gwarancja ochrony przed 3 typami promieniowania słonecznego: UVA, UVB oraz UVC;
  • kształt soczewek – parametr ten determinuje możliwość uzyskania odpowiedniego pola widzenia w trakcie jazdy. Do wyboru mamy m.in. gogle męskie z soczewkami sferycznymi, które zapewniają maksymalny komfort podczas jazdy na nartach;
  • kategoria filtra ochronnego – gogle męskie narciarskie charakteryzują się zróżnicowanym filtrem, który wskazuje ilość przepuszczanych promieni słonecznych przez szkła. Do wyboru mamy filtry kategorii od 0 do 4, przy czym 0 oznacza 100% przepuszczalności i brak ochrony przed promieniowaniem UV, a 4 to przepuszczalność poniżej 10% i idealna ochrona wzroku w bardzo słoneczne dni;
  • rama gogli – w przypadku mężczyzn najlepszym wyborem są gogle narciarskie męskie z dużą ramą, które idealnie przylegają do twarzy sportowca;
  • wentylacja – dzięki niej nie dochodzi do skraplania wilgoci wewnątrz gogli. Co ważne, wentylowana może być zarówno rama gogli, jak i soczewka.


Przy wyborze gogli męskich narciarskich dobrze jest też przyjrzeć się wewnętrznej wyściółce ramki, która powinna być wyścielona miękką gąbką lub innym materiałem. Pozwoli to na zmniejszenie ryzyka podrażnień skóry i uchroni przed zbyt mocnym dociskaniem gogli do twarzy.
 

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.

Filtry

Cena
oddo
Producent
zamknij