UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Narty

Narty Kraków

Narty damskie, męskie i dla juniorów przygotowano z myślą zarówno o początkujących, jak i o średniozaawansowanych i zaawansowanych amatorach szaleństw na ośnieżonych stokach. Wszystkie modele cechują się wyjątkową lekkością, która zapewnia bardzo dobrą dynamikę podczas jazdy i ułatwia naukę osobom, które mają kontakt z tym sportem po raz pierwszy.
 

Narty Kraków – czas na wkroczenie do zimowej krainy sportu!

Pierwsze płatki śniegu, coraz niższe temperatury za oknem, mroźne powietrze, które rozlewa się po płucach – wszystko to zwiastuje nadejście ulubionego czasu dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, czyli sezonu narciarskiego. By móc jednak w pełni korzystać z dobrodziejstw szusowania po śnieżnym puchu, warto pamiętać o tym, by zainwestować w dobrej jakości sprzęt narciarski, który posłuży nam przez kilka długich sezonów. Kluczową kwestią jest tu dobór odpowiednich nart zjazdowych, dopasowanych zarówno pod względem wzrostu i wagi, jak i naszych umiejętności, doświadczenia oraz preferowanego stylu jazdy.

W Aga Sport przygotowaliśmy szeroki wybór nart damskich, męskich i dziecięcych, które można kupić w naszym sklepie internetowym i stacjonarnym (narty Kraków). W naszej ofercie znaleźć można narty zjazdowe Rossignol i Volkl, które dostępne są w różnych wariantach. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu i rozległej wiedzy na temat narciarstwa, jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom sprawdzone rozwiązania, które nie tylko zagwarantują im komfort na stoku, ale także będą wspierać doskonalenie umiejętności narciarskich. 

Narty – rodzaje. Czym różnią się narty zjazdowe od klasycznych?

Szusowanie po stoku może być bardzo atrakcyjne i wciągające, jednak pod warunkiem, że zastosujemy odpowiedni sprzęt, który będzie zgodny z uprawianym przez nas stylem narciarstwa. Ogólny podział nart obejmuje narty zjazdowe, inaczej nazywane alpejskimi oraz narty klasyczne (norweskie). Pierwsze z nich wykorzystywane są głównie do szusowania po ośnieżonych stokach narciarskich lub nartostradach, a także do wyścigów i zjazdów ze szczytów z dużymi prędkościami. Jeżeli chodzi o narty zjazdowe, to tu wyróżnia się przede wszystkim narty biegowe, w których jazda odbywa się po trasie z wyznaczonym torem lub po nieprzygotowanych terenach nizinnych.

Narty zjazdowe to bardzo obszerna grupa modeli, które mogą być wykorzystywane zarówno jako narty dla początkujących, jak i jako narty dla zaawansowanych. Do tej kategorii można zaliczyć:

  • narty allround – najbardziej uniwersalne narty dla początkujących narciarzy, którzy zdobyć podstawowe umiejętności w zjazdach na stoku, a także dla średnio zaawansowanych zawodników, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności;
  • narty allmountain – idealne do dynamicznej jazdy po przygotowanym stoku lub poza trasami, polecane głównie na początku przygody z narciarstwem;
  • narty Race/Race FIS – rodzaj nart dla zaawansowanych, doświadczonych zawodników, którzy preferują bardzo szybką i dynamiczną jazdę po dobrze przygotowanych stokach. Do tej grupy zaliczyć można narty slalomowe o małym promieniu skrętu oraz narty gigantowe o wysokiej stabilności;
  • narty freeride – znakomite do jazdy na dziewiczych trasach i świeżym, głębokim śniegu;
  • narty freestyle – przeznaczone są do wykonywania wszelkiego rodzaju akrobacji w snowparkach, m.in. przy użyciu raili oraz skoczni;
  • narty easycarver – mają lekką i miękką konstrukcję, przez co łatwo wchodzą w zakręty i dobrze radzą sobie w przypadku początkujących zawodników.

 

Narty 2024 – jak wybrać te najlepsze?

Czym się charakteryzują idealne narty 2024? Podobnie jak w poprzednich sezonach, tak i tym razem zalecamy, by zawsze wybierać takie modele, które będą w pełni dopasowane do naszych potrzeb. Co to oznacza? Wybierając narty zjazdowe, warto przyjrzeć się bliżej następującym kwestiom:

  • długość nart, która wpływa na zachowanie desek w trakcie jazdy. Dłuższe narty są stabilniejsze, przez co łatwiej jest znaleźć na nich równe oparcie. Krótsze narty reagują z kolei szybciej, co sprawia, że są bardziej zwrotne i lepiej radzą sobie jako narty dla zaawansowanych narciarzy;
  • promień skrętu, czyli taliowanie nart, które wpływa na ich właściwości skrętne. Im bardziej narty są wytaliowane, tym są szybsze i zwrotniejsze. Mniej taliowane narty są z kolei stabilne i wycinają płynniej łuki, co w rezultacie jest lepszą opcją jako narty dla początkujących zawodników;
  • profil boczny (rocker), który określa boczną geometrię wygięcia narty. Rocker wpływa na łatwość inicjacji skrętu w warunkach mniejszego podłoża;
  • szerokość nart, która determinuje wyporność desek w miękkim śniegu i sprawia, że zawodnikowi łatwiej jest prowadzić je w trudnych warunkach pogodowych.


Dopiero uwzględnienie wszystkich powyższych czynników, a także wybór odpowiedniego rodzaju nart zjazdowych pozwala na dobranie sprzętu dopasowanego do potrzeb konkretnego zawodnika.
 

Narty Kraków

Dodatkowo nasze narty wyróżniają się one wysokiej jakości wiązaniami, dzięki którym narciarze zyskują nie tylko najwyższą gwarancję bezpieczeństwa podczas jazdy, ale także możliwość jazdy na estetycznie wyglądających nartach o intuicyjnej obsłudze wiązań.

Dostępne modele nart są także wyposażone w systemy pozwalające na łatwiejsze, szybsze i naturalniejsze wychodzenie z zakrętów. Dodatkowym atutem, jakie mają nasze narty jest również ich nowoczesna i niepowtarzalna grafika, która zdobi nie tylko modele dla juniorów, ale i dla dorosłych. Jeśli będziesz przejeżdżać przez Kraków, możesz odwiedzić też nasz serwis narciarski!. 

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.

Filtry

Cena
oddo
Długość nart
Producent
zamknij