UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Buty Shimano – opis i opinie. Które modele warto wybrać?

Osoby preferujące rekreacyjną jazdę na rowerze zazwyczaj nie myślą o zakupie specjalnych butów rowerowych. Pokonywanie długich, często kilkudziesięciokilometrowych tras na dwóch kółkach wymaga jednak doboru odpowiedniego obuwia, które poprawi zarówno komfort, jak i efektywność jazdy. Wśród modeli cieszących się dużą popularnością zaliczyć można buty rowerowe Shimano, które świetnie sprawdzają się podczas jazdy w każdych warunkach. Sprawdź, które z nich zasługują na szczególną uwagę!

Buty rowerowe Shimano – dlaczego warto je wybrać?

Wbrew pozorom dobrze dobrane buty rowerowe pełnią kluczową rolę w poprawie bezpieczeństwa jazdy nie tylko w przypadku zawodowych kolarzy, ale też miłośników kolarstwa amatorskiego. Specyficzna budowa butów Shimano (np. butów Shimano MT5) przekłada się na idealne dopasowanie do stopy zawodnika, a także doskonałą oddychalność i stabilizację stopy, co jest szczególnie ważne w przypadku kolarzy górskich i szosowych.

Niewątpliwym atutem takich modeli jak Shimano SH-XC501 czy też Shimano SH XC300 jest również możliwość wpięcia ich w systemy blokowe znajdujące się w pedałach – w przypadku zwykłego obuwia sportowego niestety nie możemy liczyć na takie udogodnienia. Warto także dodać, że buty Shimano określane są jako obuwie specjalistyczne, które pozwala w pełni wykorzystać siłę mięśni i przenieść ją na pedały, co przekłada się  możliwość osiągania jeszcze lepszych wyników na trasie.

Buty do roweru z Shimano Acera M360

Shimano Acera RD-M360 to wysokiej jakości przerzutka tylna, która przeznaczona jest do zastosowań amatorskich. Należy ona do grupy akcesoriów Acera, które wyróżnia bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Korzystasz z roweru, w którym zastosowana jest przerzutka Shimano Acera M360? Dobrym wyborem będą dla Ciebie damskie buty Shimano SH-CT500, Shimano SH-ET3, a także męskie buty rowerowe Shimano SH-CT5 oraz Shimano SH-MW501.

Buty kompatybilne z Shimano PD-EF202

Shimano PD-EF202 to pedały platformowe do jazdy rekreacyjnej, z aluminiowym korpusem i specjalną fakturą stabilizującą. Przeznaczone są do użytku z codziennymi butami sportowymi, jak np. Shimano SH-AM501, Shimano SH-GR501 czy też Shimano SH-CT500.

Buty Shimano PD GR500

Shimano PD GR500 to kolejna propozycja pedałów platformowych japońskiego producenta, które dedykowane są kolarzom MTB jako alternatywa dla pedałów zatrzaskowych. Obuwie polecane do tego typu osprzętu to m.in. buty Shimano SH-GR701, Shimano GR-901 oraz klasyczne, damskie buty sportowe Shimano SH-GR5.

Shimano MT5 czy Shimano SH-XC300?

Trudno jednoznacznie określić, który z tych modeli jest lepszy – charakteryzuje je nieco inna konstrukcja i różne zastosowanie, jednak to, co je łączy, to możliwość wpięcia w pedały SPD. Buty Shimano MT5 to lekkie obuwie przeznaczone zarówno do pieszych wypraw, jak i do wyczynowego kolarstwa MTB. Z kolei Shimano SH X300 to buty do wyczynowej jazdy przełajowej i górskiej, które świetnie radzą sobie z pokonywaniem wyboistych szlaków i krętych ścieżek. Jak widać, wybór zależy od Twoich potrzeb i preferencji. 

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.