UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na narty i snowboard?

Jak wynika z badań, w Polsce każdego roku dochodzi do co najmniej 3 000 wypadków na stokach narciarskich. Co więcej, Grupa Beskidzkiej GOPR odnotowała w zeszłym roku aż 751 takich zdarzeń na zorganizowanych terenach narciarskich. Ofiarami wypadków są zarówno dorośli, jak i dzieci, u których dochodzi głównie do kontuzji kolan, kostek i stóp. Z tego powodu warto przed planowanym wyjazdem na narty lub snowboard pomyśleć o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia na narty.

jakie ubezpieczenie na narty
 

Czym jest ubezpieczenie na narty?

Ubezpieczenie na narty to rozbudowana forma ubezpieczenia turystycznego, które zapewnia nam pełną ochronę podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka, do których zaliczane jest zarówno narciarstwo, jak i snowboarding. W zależności od wariantu polisy może ona gwarantować mniejszą lub większą ochronę podczas wypadków, do których dochodzi na stoku narciarskim. Ubezpieczenie na narty obejmuje zazwyczaj:
  • koszty leczenia;
  • dostęp do pobliskich placówek medycznych;
  • koszty poszukiwania oraz ratownictwa medycznego (w tym również poza stokiem);
  • transport do szpitala.
W wybranych ofertach ubezpieczenie turystyczne na narty może obejmować też odszkodowanie za straty związane ze zgubieniem lub uszkodzeniem sprzętu narciarskiego.
 

Jakie ubezpieczenie na narty w Polsce wybrać?

Jeżeli planujemy wyjazd w góry na terenie naszego kraju, warto sprawdzić, czy polisa turystyczna zapewnia nam kompleksową ochronę w razie ewentualnego wypadku lub kontuzji. Konieczne jest, by obejmowała ona ubezpieczenie kosztów leczenia oraz NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków), co stanowi niezbędną ochronę finansową w razie poniesienia szkód osobowych.

Planując wykupienie ubezpieczenia od wypadku na nartach, musimy mieć również na uwadze fakt, że my także możemy nieumyślnie wyrządzić krzywdę innemu narciarzowi. Wówczas dzięki naszemu ubezpieczeniu OC (odpowiedzialności cywilnej) poszkodowanemu zostanie wypłacone odszkodowanie z naszej polisy.
 

Jakie ubezpieczenie turystyczne na narty za granicą będzie nam potrzebne?

Organizując zimowy wyjazd za granicę, wiele osób zastanawia się, jakie ubezpieczenie na narty we Włoszech, Austrii lub innym kurorcie narciarskim sprawdzi się najlepiej. Okazuje się, że chociaż w trakcie zwykłego wyjazdu turystycznego za granicę potrzebna jest nam tylko darmowa karta EKUZ, to ten sam dokument może okazać się niewystarczający podczas wyjazdu na narty. Wynika to z faktu, że karta EKUZ obejmuje wyłącznie podstawowe usługi medyczne i nie pozwala na darmowe skorzystanie np. z pomocy ratownictwa górskiego, transportu śmigłowcem czy też transportu do szpitala. Z tego powodu warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie na narty za granicą.

Jakie ubezpieczenie na narty będzie dla nas wówczas odpowiednie? W przypadku wyjazdu do krajów europejskich zaleca się wybór droższej polisy (nie mniejszej niż na 20 000 euro). Wybierając konkretną ofertę ubezpieczenia na narty, powinniśmy zwrócić również uwagę na takie czynniki jak:
  • nasz poziom doświadczenia w sportach zimowych (im bardziej zaawansowany zawodnik, tym mniejsze ryzyko, że dojdzie do wypadku);
  • korzystanie z własnego lub wypożyczonego sprzętu narciarskiego – jeżeli wieziemy swoje narty lub deskę, dobrze, by były one dodatkowo ubezpieczone;
  • styl jazdy – warto sprawdzić, czy dana polisa obejmuje aktywności, które uprawiamy;
  • choroby przewlekłe, z którymi się zmagamy – w takiej sytuacji również konieczne jest rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej.

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.