UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Jak dobrać rozmiar ramy roweru crossowego do wzrostu?

Ludzie decydują się na zakup roweru z wielu powodów – do codziennych dojazdów do pracy, na wycieczki rekreacyjne za miasto, a także do jazdy górskiej czy też wyścigowej. Bez względu na to, co skłania Cię do zakupu nowego jednośladu, bardzo ważne jest, byś kupił sprzęt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Dziś powiemy Ci, jak dobrać rozmiar ramy roweru crossowego do wzrostu i dlaczego jest to tak istotne.


 

Rozmiar ramy roweru crossowego – jak sprawdzić, jaki jest potrzebny?

Podczas zakupu nowego roweru musimy wziąć pod uwagę dwie kluczowe kwestie – to, jaki typ sprzętu jest nam potrzebny, tak, by był sprostał on naszym możliwościom i wymaganiom, a także to, jaki jest jego rozmiar. Pamiętajmy, że im lepiej dopasowany rower, tym większą mamy gwarancję bezpiecznej i komfortowej jazdy w każdych warunkach. Jaki rozmiar ramy do roweru crossowego powinniśmy więc wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest o tyle trudna, że nie zawsze mamy możliwość przetestowania konkretnego roweru i stwierdzenia, czy rozmiar ramy roweru crossowego jest dla nas odpowiedni. W związku z tym stworzony został specjalny algorytm, który ma na celu ułatwić przeliczenie rozmiaru ramy roweru crossowego do wzrostu.
 

Jak dobrać rozmiar ramy roweru crossowego do wzrostu - poradnik krok po kroku

1. Stań tyłem do ściany.

2. Zmierz swój przekrok, czyli długość od ziemi do krocza.

3. Pomnóż otrzymany wynik przez wartość 0,63 (ten sam przelicznik stosuje się w przypadku roweru trekkingowego i miejskiego, natomiast dla roweru górskiego to 0,57, a dla rowerów szosowych 0,66).

4. Jeżeli chcesz otrzymać rozmiar ramy roweru crossowego w calach, końcowy wynik podziel przez 2,54.

 

Jakie rozmiary ramy roweru crossowego są dostępne na rynku?

Crossy to uniwersalny sprzęt polecany dla osób, które preferują jazdę po zróżnicowanym terenie – zarówno po drogach asfaltowych, jak i po polnych czy też leśnych ścieżkach. Modele te dostępne są w różnych rozmiarach ramy, począwszy od 14’’ (36 cm) dla osób o wzroście 152 cm, aż do 21’’ (53 cm) dla osób o wzroście 197 cm. Co ciekawe, warto, by rozmiar ramy roweru crossowego był nieco większy, tak, by sprzęt pozwalał na rozwijanie większych prędkości.

Pamiętajmy również, że rozmiar ramy roweru crossowego zależy w dużej mierze od naszych osobistych preferencji, a to, co sprawdza się w naszym przypadku, niekoniecznie będzie równie dobrym rozwiązaniem u innych. W związku z tym najlepiej jest przetestować dany rower przed jego zakupem. 

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.