UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Jak się ubrać na narty? Jakie ubrania narciarskie wziąć i co pod nie założyć?

Niezależnie od tego, czy korzystasz z wyciągów krzesełkowych, by móc następnie beztrosko zjeżdżać na przygotowanych trasach, czy może wolisz odkrywać własne ścieżki na śnieżnym puchu, w każdej z tych sytuacji potrzebujesz odpowiedniej odzieży, która pozwoli Ci stawić czoła trudnym warunkom atmosferycznym, takim jak mróz, wiatr i śnieg. Dziś mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak ubierać się na narty, a także co ubierać pod kask i kombinezon narciarski.


 

Jak ubrać się na narty?

Całodniowe szusowanie na śniegu wymaga odpowiedniego przygotowania, zarówno w kontekście prawidłowego doboru sprzętu narciarskiego, jak i odpowiedniego ubioru. Pominięcie tej drugiej kwestii może nie tylko narazić nas na mniejszy komfort jazdy i ograniczenie swobody ruchów, ale także negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo na stoku. Zbyt cienka odzież sprawi, że przemarzniemy, natomiast zbyt gruba doprowadzi do szybkiego przegrzania. W obu sytuacjach narażamy się na obniżenie odporności organizmu i przeziębienie.

Jak dobrać ubrania na narty? Zasada jest prosta – musimy nałożyć na siebie 3 warstwy, a mianowicie:
  • bieliznę termoaktywną, która skutecznie odprowadza wilgoć na zewnątrz i gwarantuje prawidłową termoregulację podczas aktywności fizycznej;
  • warstwę docieplającą w postaci polaru lub bluzy, które mają za zadanie magazynować ciepło wytworzone przez ciało;
  • ochronną warstwę zewnętrzną, czyli kombinezon narciarski lub kurtkę i spodnie narciarskie, jak również dodatkowe akcesoria, które chronią przed zmienną pogodą, m.in. ciepłe skarpety, czapkę, rękawiczki, kominiarkę, kask oraz gogle narciarskie.
 

Jak ubrać dziecko na narty?

Planujesz po raz pierwszy zabrać swoją pociechę na stok, ale nie wiesz, jak ubrać dziecko na narty? Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się ubieranie „na cebulkę”, podobnie jak u dorosłych. Jeżeli maluchowi będzie zbyt zimno lub za gorąco, w każdej chwili będzie można ściągnąć lub założyć mu dodatkową warstwę. Wśród najmłodszych również dobrym rozwiązaniem są 3 warstwy ubrań: bielizna termoaktywna, warstwa ocieplająca (polar lub bluza) oraz warstwa zewnętrzna (kombinezon narciarski), która chroni dziecko przed przemoczeniem.
 

Co ubrać pod kask narciarski?

Dobrałeś już kask, ale nie wiesz, co ubrać pod kask narciarski? Najlepiej jest założyć elastyczną i przyjemną w dotyku czapkę lub kominiarkę. Dobrze, by była ona wykonana z materiałów skutecznie odprowadzających wilgoć i miała właściwości antybakteryjne. Warto jednak pamiętać, by ze względów higienicznych zakładać czapkę nawet w cieplejsze dni.
 

Co ubrać pod kurtkę i spodnie narciarskie?

Co ubrać pod kombinezon narciarski? W tej kwestii również musimy się kierować naszym komfortem i odpowiednim wykonaniem odzieży. Na stoku dobrze sprawdza się cienka, dopasowana do ciała odzież termoaktywna z syntetycznych materiałów (np. nylonu), a także warstwa docieplająca w formie polaru, która zapewnia dobrą izolację cieplną.

Na koniec przypominamy, że niezależnie od tego, ile kosztuje Twoja kurtka narciarska czy też spodnie na narty, odzież należąca do ochronnej warstwy zewnętrznej zawsze powinna spełniać dwa podstawowe parametry – wyróżniać się dobrą wodoszczelnością oraz oddychalnością.

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.