UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Jaka pompka do roweru? Jaką i gdzie kupić oraz ile kosztuje?

Początek marca to najlepszy moment na to, by wyciągnąć rower po zimowym leżakowaniu i przygotować go to nowego sezonu. Prawdopodobnie pierwszym, co rzuci Ci się w oczy, jest spuszczone powietrze z dętek rowerowych. Czas więc zaopatrzyć się w odpowiednią pompkę do roweru, która umożliwi napompowanie opon i pozwoli utrzymać w nich stały poziom ciśnienia. Jaka pompka do roweru jest najlepsza i czym różni się pompka do roweru szosowego od tej do krossa?

jaka pompka do roweru
 

Jaką pompkę do roweru wybrać? Na to koniecznie zwróć uwagę

Wybierając pompkę rowerową, warto sprawdzić przede wszystkim, jaki typ wentyla ona obsługuje. W większości przypadków uniwersalne pompki do roweru mają wymienną lub podwójną końcówkę, co ułatwia pompowanie praktycznie wszystkich rodzajów dętek. Może się jednak okazać, że te bardziej zaawansowane modele będą dopasowane tylko do konkretnego rodzaju zaworu: Schradera (AV), Presta (FV/SV) lub Dunlop (DV).

Wśród czynników, które również dobrze jest uwzględnić podczas wyboru pompki do roweru, wymienić należy:
  • rodzaj roweru;
  • maksymalny poziom ciśnienia, jaki chcemy osiągnąć w oponach;
  • czy pompka będzie wykorzystywana w domu, czy na trasie.
 

Rodzaje pompek rowerowych

Rozróżnić możemy trzy rodzaje pompek do roweru:
  • pompki stacjonarne – świetnie sprawdzają się podczas obsługi roweru w warunkach domowych lub w warsztacie. Ich atutem jest fakt, że zapewniają precyzyjne dozowanie powietrza, które wtłaczane jest do dętki. Co ważne, ich specyficzna konstrukcja pozwala na wykorzystanie ciężaru ciała do napędzenia tłoku, co sprawia, że są one wygodniejsze w porównaniu do pompek ręcznych;
  • pompki ręczne – są lekkie i nieduże, dzięki czemu śmiało można je zabrać ze sobą w podróż i wykorzystywać podczas pompowania dętki na trasie. Niestety, małe rozmiary takiej pompki sprawiają, że mają niewielką pojemność tłoka. W rezultacie wymaga to wykonania wielu ruchów podczas pompowania opony;
  • pompki z głowicą na naboje CO2 – umożliwiają ekspresowe napompowanie opon powietrzem, jednak są znacznie droższe w eksploatacji w porównaniu do modeli ręcznych. Taką pompkę również możemy wozić ze sobą podczas wycieczek, ponieważ jest bardzo lekka i mała. Minusem takiego rozwiązania jest jednak konieczność dokupywania pojemników z CO2.
 

Jaka pompka do roweru szosowego, a jaka do roweru kross jest najlepsza?

Osoby, które korzystają z roweru szosowego, powinny zaopatrzyć się w dobrej jakości pompkę rowerową o maksymalnym ciśnieniu na poziomie 8-12 barów. W przypadku roweru kross idealnym wyborem będą lekkie i kompaktowe pompki o ciśnieniu do 5 barów, które można w każdej chwili użyć podczas podróży.
 

Ile kosztuje pompka do roweru i gdzie ją kupić?

Najprostsze pompki ręczne to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, jednak te bardziej zaawansowane modele (np. pompki stacjonarne lub na CO2) będą nieco droższe, a ich cena wynosi około 100-150 zł. Gdzie kupić pompkę do roweru? Najlepiej w sprawdzonym sklepie ze sprzętem rowerowym, gdzie sprzedawcy udzielą Ci wskazówek na temat tego, jaki typ pompki do roweru będzie dla Ciebie najlepszy.

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.