UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Jakie narty dla średnio zaawansowanych?

Każdy pasjonat sportów zimowych zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest odpowiedni dobór nart w zależności od poziomu jego zaawansowania. Dobre narty to nie tylko gwarancja komfortu podczas jazdy na stoku, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo i ochrona przez potencjalnymi wypadkami. Dziś spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jakie narty dla średnio zaawansowanych są najlepsze i czym powinny charakteryzować się tego typu deski.

jakie narty dla średniozaawansowanych
 

Narty dla średnio zaawansowanych – konstrukcja ma znaczenie

Zanim zabierzemy się za poszukiwania idealnych nart, nie tylko dla średnio zaawansowanych, ważne jest obiektywne określenie tego, jaki jest nasz poziom doświadczenia w narciarstwie i jaki styl jazdy preferujemy. Najgorsze, co można zrobić, to kupić konkretny sprzęt tylko dlatego, że podobne narty dla średnio zaawansowanych ma sąsiad lub przyjaciel. Pamiętajmy również, że poszczególne modele nart dla średnio zaawansowanych mocno różnią się od siebie konstrukcją i zastosowaniem, dlatego każdy z nas powinien je dobierać indywidualnie.

Jeżeli chodzi o typ nart, to w przypadku osób o średnim poziomie zaawansowania w narciarstwie najlepiej sprawdzają się narty z grupy allround, które zapewniają optymalną sztywność i dynamikę. Niestety, sztywne i ciężkie narty dla średnio zaawansowanych są trudniejsze w manewrowaniu, natomiast zbyt elastyczne narty bardzo łatwo wchodzą w skręty, jednak są mało dynamiczne. W związku z tym warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonana jest konstrukcja nart dla średnio zaawansowanych – dobrze, by był on lekki, wytrzymały i nie powodował wpadania w drgania.
 

Jakie narty dla średnio zaawansowanych zawodników wybrać?

Ze względu na duży wybór różnych modeli nart dla średnio zaawansowanych dostępnych na rynku znalezienie tych najlepszych może okazać się trudnym zadaniem. Warto jednak poświęcić na to czas, by móc później cieszyć się komfortową jazdą na stoku. Zanim więc zdecydujesz się na dany sprzęt, koniecznie sprawdź następujące aspekty:
  • długość nart – zdecydowanie najważniejszy parametr w kontekście doboru nart dla średnio zaawansowanych. W przypadku tej grupy zawodników zaleca się, by narty były o około 10-20 cm krótsze w porównaniu do ich wzrostu i sięgały do miejsca między brodą a nosem. Co ważne, nieco dłuższe narty świetnie poradzą sobie podczas szybkiej i agresywnej jazdy, a z kolei krótsze są bardziej skrętne, jednak nieco mniej stabilne;
  • szerokość nart – im węższe narty, tym większa ich dynamika i szybsze przechodzenie z krawędzi na krawędź. Szerokie narty to natomiast gwarancja doskonałej stabilności i możliwości swobodnej jazdy nawet w głębokim śniegu lub na słabo przygotowanym stoku;
  • taliowanie i promień skrętu – duży promień skrętu sprawia, że trudniej jest nam skręcać na nartach. W związku z tym narty dla średnio zaawansowanych nie powinny  mieć zbyt dużego promienia, zwłaszcza jeśli chcemy wykonywać krótkie skręty. Najlepiej, by wartość ta wynosiła około 12-16 metrów.
 

Najlepsze narty dla średnio zaawansowanych – ranking

Chcesz sprawdzić swoje możliwości w najlepszych nartach dla średnio zaawansowanych zawodników? Zobacz nasze propozycje:
  • narty Head V-Shape V6 z wiązaniami RP 11 GW 2020;
  • narty Dynastar E Lite 3 z wiązaniami XP11;
  • narty Elan Wingman 78 TI P S z wiązaniami ELS 11;
  • narty Volkl RISE UP 82 W dla kobiet;
  • narty Atomic Redster J2 z wiązaniami C5 GW dla dzieci.

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.