UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Jakie opony do roweru elektrycznego wybrać? Poradnik i ranking

Rowery elektryczne w ostatnich latach szturmem podbijają światowy rynek rowerowy. Widać to przede wszystkim na drodze, gdzie coraz częściej spotykamy osoby śmiało pedałujące z dodatkowym wspomaganiem w postaci silnika elektrycznego. Niestety, nie wszyscy producenci e-bike’ów dbają o to, by w swoich produktach stosować dobrej jakości opony, które zapewniają wieloletnią niezawodność. Zobacz, jakie opony do roweru elektrycznego warto wybierać i jak wygląda ich wymiana.

KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE I SPRAWDŹ OFERTĘ ROWERÓW ELEKTRYCZNYCH!
rowery elektryczne

Jakie opony do e-bike wybrać?

Dobór opony do roweru elektrycznego może przysporzyć Ci nieco trudności. W tym przypadku musisz mieć pewność, że dany model jest kompatybilny z Twoim sprzętem. Zanim więc dokonasz zakupu, zwróć uwagę na następujące czynniki:
  • rodzaj terenu – jeżeli chcesz jeździć wyłącznie po płaskim terenie, nie musisz aż tak bardzo skupiać się na kwestii przyczepności opon. Jazda po górzystych terenach wymaga jednak tego, by opona dobrze trzymała się podłoża i zapewniała doskonałą przyczepność;
  • udźwig – przed wyborem opony do roweru elektrycznego koniecznie sprawdź, czy wytrzyma ona Twoją wagę, a także dodatkowy ładunek, który chciałbyś przewozić;
  • rozmiar koła – opona do e-bike powinna być zgodna z rozmiarem kół Twojego sprzętu. Największą popularnością na rynku cieszą się opony do roweru elektrycznego 26’’ oraz opony do roweru elektrycznego 28’’;
  • ochrona antyprzebiciowa – jeżeli jeździsz po terenie, gdzie istnieje ryzyko przebicia opony, warto, byś wziął pod uwagę zakup opony z dodatkową wkładką, np. z Kevlaru lub innego wytrzymałego tworzywa.
 

Najlepsze opony do roweru elektrycznego 28’’ i 26’’

Szukasz niezawodnych opon do roweru elektrycznego? Do dyspozycji masz modele z oznaczeniem E-25, które przyznawane są klasycznym e-bike’om oraz oznaczeniem E-50, które dostosowane są do jazdy z dużą prędkością średnią (do 50 km/h). Oto kilka naszych propozycji, z których możesz skorzystać:
  • opony do roweru elektrycznego 28’’ Continental Chic Cruiser;
  • opony do roweru elektrycznego 26’’ Schwalbe Jumbo Jim;
  • opony do roweru elektrycznego 26’’ Schwalbe Smart-Sam Plus;
  • opony do roweru elektrycznego 26’’ Continental eRuban Plus.
 

Wymiana opony w rowerze elektrycznym

Pytaniem często zadawanym przez użytkowników e-bike’ów jest to, jak wygląda wymiana opony w rowerze elektrycznym. Jeżeli Twój sprzęt posiada wspomaganie pedałów wbudowane w suport rowerowy, to sprawa jest prosta – dętkę do roweru elektrycznego wymieniasz tak samo jak w przypadku nieelektrycznego odpowiednika. Nieco inaczej wygląda to w sytuacji, gdy  silnik wbudowany jest w piastę. Podczas wymiany opony w tylnym kole przełącz się na wyższy bieg, rozłóż swój rower, odłącz kabel silnika i wyjmij koło. Następnie zdejmij oponę i zmień ją na nową, a na koniec dokładnie dokręć śruby.

Przeczytaj także:

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.