UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Kaseta SHIMANO Deore CS-HG50 - charakterystyka i opinie

Deore to jedna z najbardziej zaawansowanych grup osprzętu japońskiego producenta Shimano.  Jest ona stosowana przede wszystkim w rowerach MTB oraz trekkingowych, które świetnie radzą sobie podczas przejażdżek na górskich szlakach oraz na trasach typu cross-country. Wśród produktów zaliczanych do tej grupy znaleźć można kasetę Shimano Deore CS-HG50, która wchodzi w skład serii M6000. Czym wyróżnia się ten produkt i kto powinien się na niego zdecydować?
 

Kaseta Shimano Deore CS-HG50 – rodzaje

Kaseta Shimano Deore CS-HG50 należy do nowej serii Deore M6000, która stworzona została na wzór wyższych grup osprzętu rowerowego japońskiego producenta. Wszystkie komponenty z tej serii uważane są za synonim niezwykłej wytrzymałości, jak również niezawodności podczas wojaży po zróżnicowanej nawierzchni. Co ważne, produkty z serii Deore polecane są nie tylko doświadczonym zawodnikom XC, ale także osobom rozpoczynającym swoją przygodę z MTB.

Czas przejść do głównego tematu dzisiejszego artykułu, a mianowicie do kasety Shimano CS-HG50, która uważana jest za najprostszy, a zarazem najtrwalszy model kasety Shimano. Jest to kaseta typu HG (HyperGlide), który zapewnia bardzo szybką zmianę przełożeń. Kaseta z precyzyjnie wierconymi otworami ulżeniowymi wyposażona została w stalowy pająk oraz ulepszony profil zębów, dostosowany do łańcucha XG-X oraz przerzutek tylnych. Deore CS-HG50 dostępny jest w kilku różnych wariantach:
  • Shimano CS-HG50-8 z 8-rzędowym nośnikiem zębatek;
  • Shimano CS-HG50-9 z 9-rzędowym nośnikiem zębatek. Wyróżnić tu można kilka wersji produktu z różnym zakresem przełożeń, w tym m.in. kasetę Shimano 9-rzędową 11-32 oraz kasetę Shimano 9-rzędową 11-34;
  • Shimano CS-HG50-10 z 10-rzędowym nośnikiem zębatek, w tym m.in. Shimano CS-HG500 10 speed 11-34T, CS-HG500 10-speed 12-28T oraz Shimano CS-HG500 10-speed 11-32T.
 

Shimano CS-HG-50-9 – konstrukcja

Kaseta Shimano Deore CS-HG50 posiada wytrzymałe zębatki opracowane w technologii HyperDrive, które wykonano ze stali niklowanej. Technologia ta stosowana jest głównie w mechanizmach korbowych i ułatwia zmianę przełożeń przy pomocy przedniej przerzutki. Kolejnym ważnym elementem kasety CS-HG50 są koronki HyperGlide zaprojektowane komputerowo, które posiadają odpowiednio rozmieszczone rampy zmiany przełożenia, a także profile zębów, które wykorzystywane są w celu usprawnionej kontroli łańcucha podczas zmiany przełożenia.
Wszystkie modele z serii Shimano CS-HG50 współpracują z łańcuchami rowerowymi Shimano, Sram oraz KMC.
 

Shimano CS-HG50 – opinie

CS-HG50 to kaseta, która zbiera wiele pozytywnych opinii wśród zawodników MTB. Za jej główne atuty uważa się udoskonalony profil zębów dla łańcucha HG-X oraz przerzutek typu Shadow RD, płynną zmianę przełożenia oraz precyzyjne pozycjonowanie. Duży zakres przełożeń dostępny w kasetach Shimano Deore CS-HG50 umożliwia idealne dopasowanie do różnych stylów jazdy oraz zróżnicowanych warunków podczas jazdy na trudnym i wymagającym terenie. 

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.