UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Łańcuchy 10-rzędowe – czy warto wybrać produkty Shimano?

Łańcuch rowerowy to element osprzętu rowerowego, który powinien być regularnie wymieniany. Warto to robić nie tylko ze względu na komfort jazdy, ale także na zmniejszenie zużycia kasety i korby, które są znacznie droższymi częściami niż sam łańcuch. Planujesz zakup nowego łańcucha 10-rzędowego do roweru? Zobacz, czym wyróżniają się te produkty i jakie łańcuchy 10-rzędowe Shimano polecamy naszym klientom.
 

Łańcuch 10-rzędowy – co to znaczy?

Jeżeli do tej pory nie miałeś okazji wymieniać łańcucha rowerowego, to znalezienie odpowiedniego produktu do Twojego jednośladu może wydawać Ci się bardzo skomplikowane. W rzeczywistości wystarczy sprawdzić kilka informacji, byś miał pewność, czego tak naprawdę potrzebujesz. Jedną z nich jest liczba zębatek (rzędów), jakie masz w kasecie lub wolnobiegu. Jeżeli jest ich 10, wówczas odpowiedź jest prosta – musisz znaleźć łańcuch 10-rzędowy, który pasuje do rowerów z 10-rzędowym napędem.

Czym charakteryzują się łańcuchy 10-rzędowe? Są one nieco węższe od tych z mniejszą liczbą zębatek, a także przeznaczone do rowerów z większą liczbą biegów. Taka konfiguracja występuje zarówno w rowerach MTB, jak i szosowych, dlatego należy zawsze upewnić się, czy dany model będzie kompatybilny z pozostałymi elementami w Twoim sprzęcie. Ze względu na rozciąganie ogniw, łańcuch 10-rzędowy szybko się zużywa, dlatego należy go regularnie czyścić i smarować (np. olejem Finish Line).
 

Jaki łańcuch 10-rzędowy MTB wybrać?

Lubisz jazdę po trudnym, wymagającym terenie? Potrzebny jest Ci zatem rower MTB z większą liczbą biegów i łańcuchem 10-rzędowym, który świetnie poradzi sobie w ekstremalnych warunkach. W poszukiwaniu dobrego łańcucha do Twojego jednośladu warto, byś zwrócił uwagę na propozycję marki KMC – łańcuch 10-rzędowy KMC X10 opracowany w technologii X-Bridge, która zwiększa precyzję zmiany przełożeń. Model ten wyposażony jest w 122 ogniwa z zewnętrznymi płytkami pokrytymi warstwą niklu, co wpływa korzystnie na jego odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Alternatywą dla łańcucha KMC jest łańcuch 10-rzędowy Shimano HG54, który składa się z 116 wąskich ogniw. Wyróżnia go specjalny kształt płytek gwarantujący komfort podczas szybkiej zmiany biegów, niska waga (zaledwie 280 g) oraz pin dodawany do zestawu, który umożliwia samodzielną regulację łańcucha.
 

Łańcuch Shimano 10-rzędowy – najpopularniejsze modele

Jedną z pierwszych firm, na które prawdopodobnie się natkniesz podczas poszukiwania odpowiedniego łańcucha 10-rzędowego, jest japońska marka Shimano. W ich ofercie znajdziesz duży wybór łańcuchów zarówno do rowerów rekreacyjnych, jak i rowerów MTB oraz szosowych. Ich niezaprzeczalnym atutem jest wąska budowa oraz dodatkowy pin do zakucia przy pomocy  skuwacza, który zdecydowanie ułatwia montaż łańcucha.

Jaki łańcuch 10-rzędowy Shimano warto wybrać? Oto nasze propozycje:

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.