UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Narty biegowe Brados XT Tour Step Classic - specyfikacja, cena, opinie

Planujesz w tym sezonie rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem biegowym? A może już jeździsz, ale szukasz nowych nart, które pozwolą Ci udoskonalić umiejętności nie tylko w torach, ale także poza nimi? Narty biegowe Brados XT Tour Step Classic to sprzęt, który w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom. Zobacz, czym wyróżniają się te narty, jakie wiązania warto do nich dobrać i jaka jest ich cena.

Narty biegowe Brados XT Tour Step Classic
 

Narty biegowe Brados XT Tour Step Classic – charakterystyka

Narty biegowe Brados XT Tour Step Classic to uniwersalne narty śladowe, które skierowane są do początkujących i średnio zaawansowanych zawodników. Sprzęt ten ma szerokość na poziomie 51 mm (w najszerszym miejscu), co zapewnia zarówno komfortowe poruszanie się po nieprzygotowanych trasach w lasach oraz parkach (przy niezbyt grubej warstwie śniegu), jak i bieganie stylem klasycznym na przygotowanych trasach.

Duży wpływ na wszechstronność nart biegowych Brados XT Tour Step Classic ma ich nowoczesna, niezwykle lekka konstrukcja. Sprzęt ten posiada drewniany rdzeń z kanałami powietrznymi, który w dużej mierze wpływa na jego wytrzymałość. Co ważne, narty biegowe Brados XT Tour Step Classic wyposażone są w twardy, uniwersalny ślizg ze strefą łuski, która gwarantuje dynamiczne odbicie nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Warto również wspomnieć, że narty biegowe Brados XT Tour Step Classic są taliowane 51-45-48, dzięki czemu są bardzo zwrotne. Ich uwydatniona krawędź sprawia natomiast, że są łatwe w prowadzeniu, jodełce oraz hamowaniu. Ze względu na fakt, że narty posiadają łuskę zapewniającą dobre odbicie, nie wymagają one dodatkowego smarowania na trzymanie. Mimo to konieczne jest smarowanie nart biegowych Brados XT Tour Step Classic na poślizg, jednak z wyłączeniem strefy obiciowej.
 

Jak dobrać narty biegowe Brados XT Tour Step Classic?

Długość nart biegowych Brados XT Tour Step Classic powinna być o około 20 cm większa w porównaniu do wzrostu zawodnika, jednak pod warunkiem, że współczynnik BMI sportowca jest w normie. Co ważne, dla początkujących zawodników lepszym rozwiązaniem będą nieco krótsze narty, a tych bardziej zaawansowanych przeznaczone są trochę dłuższe deski.
 

Narty biegowe Brados XT Tour Step Classic – cena

Cena nart biegowych Brados XT Tour Step Classic wynosi około 400 zł, jednak do tej kwoty należy doliczyć również cenę wiązań, które w zależności od wybranego modelu mogą kosztować od 150 zł do 200 zł. Wśród polecanych przez nas wiązań do nart biegowych Brados XT Tour Step Classic wymienić należy:
  • wiązania Rottefella Basic NNN;
  • wiązania Salomon Prolink Access Classic;
  • wiązania Salomon SNS Profil Access.
 

Narty biegowe Brados XT Tour Step Classic – opinie

Opinie na temat nart biegowych Brados XT Tour Step Classic są w większości przypadków pozytywne. Użytkownicy tego sprzętu cenią sobie przede wszystkim jego wszechstronność i to, że doskonale sprawdza się w różnych warunkach pogodowych. Dużym atutem jest również atrakcyjny design oraz solidny montaż wiązań.

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.