UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Olej mineralny Shimano - dlaczego warto go kupić?

Odpowietrzanie hamulców hydraulicznych to czynność, którą każdy właściciel roweru powinien przeprowadzać przynajmniej raz w roku. W miarę upływu czasu płyn hamulcowy traci swoje właściwości, co skutkuje coraz szybszym przegrzewaniem się hamulców i niższą mocą hamowania. Regularna wymiana oleju mineralnego do hamulców to zatem podstawa, by cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą przez długi czas. Jak w tej roli sprawdza się olej mineralny Shimano i czy warto w niego zainwestować?

KLIKNIJ W ZDJĘCIE I KUP TERAZ OLEJ MINERALNY SHIMANO DO HAMULCÓW!


Olej mineralny do hamulców rowerowych czy płyn DOT – co wybrać?

Płyn hamulcowy jest jednym z najważniejszych elementów układu hydraulicznego w rowerze. Jest on odpowiedzialny głównie za efektywną pracę jednośladu, jak również odpowiednią siłę hamowania, co jest szczególnie ważne podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych. Na rynku spotykamy się obecnie z dwoma rodzajami płynu hamulcowego: płynem hamulcowym mineralnym, nazywanym także olejem mineralnym do hamulców oraz płynem DOT.

Jaka jest różnica pomiędzy tymi produktami? Olej mineralny do hamulców hydraulicznych wykorzystywany jest głównie do układów hamulcowych japońskiej marki Shimano. Jest to substancja naturalna, która bardzo dobrze radzi sobie w warunkach podwyższonej wilgotności. Płyn DOT (Motorex 4.0 lub 5.1) jest z kolei stosowany w nieco bardziej skomplikowanych układach hamulcowych, gdzie pełni funkcję ochronną przed przegrzewaniem się hamulców. Który z nich należy więc wybrać? Wszystko zależy od wskazań producenta.
 

Olej mineralny Shimano – specyfikacja

Olej mineralny Shimano przeznaczony jest do stosowania we wszystkich hydraulicznych hamulcach tarczowych firmy Shimano, w tym m.in. w serii Deore, SLX, Deore XT, XTR oraz Saint. Jego niezaprzeczalnym atutem jest biodegradowalność – olej Shimano jest przyjazny środowisku, dlatego też jest często wybierany przez osoby dbające o ekologię. Jest on dostępny w dwóch pojemnościach: jako olej mineralny Shimano 100 ml (ilość wystarczająca do dwukrotnego napełnienia kompletu hamulców) oraz olej mineralny Shimano 1000 ml.

Czym jeszcze wyróżnia się olej Shimano? Jest to produkt, który prawie w ogóle nie chłonie wody z otoczenia, w związku z czym czas, który upływa do kolejnej wymiany oleju, jest zdecydowanie dłuższy niż w przypadku płynów DOT. W praktyce oznacza to, że olej ten nie musi być wymieniany częściej niż raz na 2-3 lata. Co ważne, w sprzedaży dostępne są także zamienniki oleju mineralnego Shimano od marki Magura i Tektro (model Auriga).
 

Olej Shimano a klucz do łańcucha – co je łączy?

Do odpowietrzenia hamulca rowerowego potrzebny jest nam nie tylko olej mineralny Shimano, ale także klucz do hamulca, a dokładnie klucz płaski 7 mm oraz klucze imbusowe. Warto zaopatrzyć się także w specjalną strzykawkę z wężem, która będzie pasować do zacisku hamulcowego, pojemnik na olej oraz lejek do klamki hamulcowej. Podczas odpowietrzania hamulca należy pamiętać o tym, by zawsze kierować się wskazówkami podanymi przez producenta lub instrukcjami, które dostępne są w Internecie.

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.