UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Pedały Shimano SPD PD-M520 czy SPD PD-M540 - które wybrać?

Shimano to niekwestionowany lider w produkcji profesjonalnych pedałów zatrzaskowych SPD. W jego bogatym asortymencie znaleźć można m.in. pedały PD-M520 i PD-M540, które stanowią uniwersalny osprzęt dostępny w atrakcyjnej cenie, odpowiedni do różnych kategorii rowerów. Zobacz, czym różnią się od siebie te dwa modele i na który z nich warto się zdecydować!

KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE I KUP TERAZ PEDAŁY PD-M520!
Pedały Shimano SPD PD-M520

KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE I KUP TERAZ PEDAŁY PD-M540!
Pedały Shimano SPD PD-M540

Pedały Shimano SPD PD-M520 – charakterystyka

Shimano SPD PD-M520 to wysokiej jakości pedały zatrzaskowe, które wyróżniają się zaawansowaną konstrukcją. Sprzęt ten wyposażony został w solidny trzpień wykonany z wytrzymałej stali chromowo-molibdenowej, a także w uszczelnianą oś, która umożliwia jazdę w niemal każdych warunkach pogodowych i terenowych. Dzięki temu rozwiązaniu pedały M520 wybierane są zarówno przez miłośników jazdy MTB, jak i pasjonatów jazdy szosowej.

Dużym atutem pedałów SPD M520 jest ich wygodne wpinanie oraz wypinanie, a także możliwość regulacji naprężenia wpięcia i wypięcia, co umożliwia samodzielne dostosowywanie pracy pedałów w zależności od potrzeb rowerzysty. Dzięki specjalnej konstrukcji i zastosowaniu uszczelnionych łożysk pedały Shimano SPD PD-M520 nie wymagają częstej konserwacji, co korzystnie wpływa na komfort podczas ich użytkowania.
 

Pedały SPD M540 – niezawodne podczas jazdy w błocie

Druga propozycja japońskiego producenta to pedały SPD M540. Na pierwszy rzut oka nie różnią się one niczym od niższego modelu. W tym przypadku również mamy do czynienia z osią Cr-Mo oraz możliwością regulacji naprężenia wpięcia i wypięcia. Tym, co wyróżnia te pedały, jest natomiast aluminiowa część zewnętrzna, która podwyższa stabilność podczas jazdy i chroni przed uszkodzeniami.

Warto również dodać, że oś chromowo-molibdenowa pedałów M540 wzbogacona została o uszczelniane łożyska kulkowe, które nie wymagają częstego serwisowania. Otwarta, dwustronna konstrukcja zapewnia również niezawodne działanie w każdych warunkach oraz możliwość sprawnego oczyszczania się z błota. SPD M540 to model dedykowany do jazdy i wyścigów XC, jak również kolarstwa przełajowego.
 

Pedały M520 czy M540? Decyzja należy do Ciebie!

Tym, na co zwracamy uwagę już na starcie podczas wyboru pedałów rowerowych, jest z pewnością cena. W przypadku powyższych wariantów jest to różnica mniej więcej 60 zł – pedały SPD M520 kosztują około 220 zł, natomiast PD-M540 to koszt około 300 zł. W obu przypadkach otrzymujemy pedały w komplecie z dedykowanymi blokami.

Jeżeli chodzi o masę pedałów, to i tu nie ma diametralnych różnic. Pedały Shimano SPD PD-M520 ważą około 380 gramów (para), natomiast SPD M540 około 350 gramów. Czynnikiem, który może jednak zdecydować o wyborze pedałów PD-M540 jest łatwość serwisowania. Do rozkręcenia pedałów M520 potrzebujemy specjalnego kluczyka, który trzeba dodatkowo dokupić, natomiast wyższy model wymaga użycia jedynie płaskiego klucza.

Co zatem wybrać – pedały M520 czy M540? O ile jeździsz wyłącznie po asfalcie, spokojnie możesz zdecydować się na zakup pedałów M520. Jeżeli natomiast chcesz spróbować swoich sił podczas wyścigów XC, wypróbuj model PD M540, który poradzi sobie podczas jazdy w najtrudniejszych warunkach.

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.