UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Przerzutka tylna SHIMANO Altus RD-M310 - charakterystyka i opinie

Shimano Altus jest jedną z podstawowych grup osprzętów wybieranych do niedrogich rowerów górskich i trekkingowych. Z roku na rok osprzęt ten jest systematycznie ulepszany i dziś obejmuje przede wszystkim 9-rzędowy napęd, mocne hamulce V-brake i hamulce tarczowe, a także przerzutkę tylną Shimano Altus RD-M310. Połączenie tych elementów sprawia, że dziś Shimano Altus wyznacza nowe trendy dla rowerów górskich do jazdy rekreacyjnej. Czym wyróżnia się Shimano Altus RD-M310?
 

Shimano Altus M310 – specyfikacja

Przerzutka tylna Shimano Altus RD-M310 to nowoczesny osprzęt dedykowany do obsługi napędów 5, 6, 7 i 8-rzędowych.  Model ten wyposażony został w specjalną śrubę regulującą naprężenie linki, która gwarantuje sprawną i wygodną regulację indeksowania. Na szczególną uwagę zasługuje sama konstrukcja przerzutki Shimano M310 z szerokim zawiasem, co zwiększa jej sztywność, a przy tym umożlwiia dokładną zmianę przerzutki.

Model Shimano Altus M310 wyposażony został w nowe kółka MegaPulley – większe kółko napinające 15T oraz kółko prowadzące 13T, które skutecznie redukują zgrzyty i zmniejszają zużycie. Za atrakcyjny wygląd przerzutki Altus M310 odpowiada także wózek Smar Cage z bezpośrednim (konwencjonalnym) mocowaniem Direct Attachement, który korzystnie wpływa na wydłużony okres użytkowania przerzutki, a także na zmniejszenie hałasu.

Wśród technologii zastosowanych w Shimano Altus M310 znajdziemy:
  • przednią i tylną indeksowaną zmianę przełożenia DUAL SIS, która tworzy system Shimano Index System. Dzięki temu rozwiązaniu przerzutka Altus M310 działa swobodnie i bez najmniejszych tarć, co przekłada się na łatwą i wygodną zmianę przełożeń z przodu;
  • koronki HyperGlide, które wyróżniają się odpowiednio rozmieszczonymi rampami zmiany przełożenia oraz profili zębów, co zapewnia lepszą pracę łańcucha w trakcie zmiany przełożenia. Dzięki nim łańcuch szybko i sprawnie podnosi się, a następnie przechodzi nad zębami;
  • Top Normal – rodzaj przerzutek tylnych, które nazywane są także przerzutkami sprężynowymi. Zapewniają krótszy czas reakcji przerzutki Shimano RD-M310, czego efektem jest szybsza redukcja przełożeń.
 

Shimano Altus RD-M310 czy Shimano Acera RD-M360?

To częste pytanie zadawane przez właścicieli rowerów górskich przeznaczonych do rekreacyjnej jazdy sportowej. Oba modele charakteryzuje specyficzna konstrukcja z szerokim zawiasem oraz dopasowanie do napędów 5, 6, 7 i 8-rzędowych. Warto jednak zaznaczyć, że przerzutka Altus M310 posiada nowoczesne kółka MegaPulley, natomiast w modelu Shimano RD-M360 zastosowano wyłącznie 13-zębne kółka ze sworzniami pokrytymi fluorem.
 

Shimano Altus M310 – opinie

Jak zaznaczają właściciele przerzutki Shimano Altus RD-M310, jest to model bardzo wytrzymały i łatwy w czyszczeniu, nawet po przejażdżkach w trudnych warunkach terenowych. Chociaż sprężyna w RD-M310 nie zawsze pracuje tak szybko, jak moglibyśmy tego oczekiwać, to atrakcyjna cena i precyzyjna praca z pewnością rekompensują wszelkie niedogodności.

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.