UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Przerzutka tylna SHIMANO Deore XT RD-M786 - charakterystyka i opinie

Jesteś miłośnikiem jazdy górskiej i szukasz idealnej przerzutki tylnej do swojego jednośladu? Poznaj model Shimano Deore XT RD-M786, który zaliczany jest do serii nowego, 10-rzędowego osprzętu Deore XT, przeznaczonego do rowerów do jazdy All-Mountain, XC oraz Trail. Niezwykła skuteczność, czułe działanie i niezawodna praca w każdych warunkach – to zaledwie kilka z wielu atutów przerzutki RD-M786!
 

Przerzutka tylna Shimano Deore XT RD-M786 – najważniejsze informacje

Shimano Deore XT RD-M786 to najwyższej klasy przerzutka tylna z grupy XT, która zaliczana jest do nowych podzespołów Deore XT. RD-M786 to model dedykowany 10-rzędowym kasetom i wąskim łańcuchom HD w rowerach MTB, które zaprojektowane zostały do agresywnej jazdy w górach.  Dzięki nowoczesnej konstrukcji przerzutka zapewnia szybką i precyzyjną zmianę biegów, co z pewnością docenią osoby potrzebujące sprawdzonego sprzętu do poruszania się po trudnym terenie.

Przerzutka Shimano Deore XT RD-M786 dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i srebrnym. Jej atutem jest współpraca z manetkami z serii RapidFire, co pozwala na intuicyjne sterowanie biegami w najtrudniejszych, wręcz ekstremalnych warunkach. Za zmniejszone tarcie podczas zmiany przełożeń w RD-M786 odpowiadają tuleje sworzni pokryte fluorem.
 

Shimano Deore XT RD-M786 – technologie

Przerzutka tylna Shimano Deore XT RD-M786 to osprzęt naszpikowany wieloma innowacyjnymi technologiami opracowanymi przez japońskiego producenta Shimano. Wśród nich warto wymienić:
  • Shadow RD+ – gwarancja dokładnej, niemal zupełnie bezwysiłkowej zmiany przełożenia. Technologia ta została zoptymalizowana na potrzeby 10-rzędowego systemu Dyna SYS, a także umożliwia blokadę wózka, by uniknąć w ten sposób odskakiwania łańcucha podczas jazdy w górach. Co ważne, przełącznik w przerzutce RD-M786 działa w dwóch trybach: ON (sprężyna napina wózek i łańcuch) oraz OFF (sprężyna jest poluzowana);
  • Top Normal – system zapewniający szybką i precyzyjną zmianę przełożeń. Jest on szczególnie ważny w przypadku awarii (np. zerwania się linki przerzutki) – wówczas korpus przerzutki Shimano Deore XT RD-M786 jest odsuwany od szprych;
  • Dyna-SYS – 10-rzędowy napęd górski, który umożliwia lepsze przenoszenie mocy i płynną zmianę przełożeń;
  • Double Servo-Panta – gwarantuje optymalne poruszanie się wózka w pobliżu koronek kasety, co przekłada się na jeszcze dokładniejszą zmianę przełożeń przerzutki tylnej Shimano Deore XT RD-M786.  
 

Deore XT RD-M786 a Deore XT RD-780

RD-M786 to udoskonalona wersja kultowej przerzutki RD-M780, która również jest zaliczana do przerzutek tylnych 10-rzędowych XT. Nowa przerzutka tylna wyposażona została w specjalny przełącznik zapewniający wygodną regulację napięcia sprężyny. W przeciwieństwie do Shimano Deore XT RD-M780 Shadow nowy model wyróżnia się niskim profilem, który wpływa na cichą pracę napędu oraz o wiele bardziej agresywną jazdę w trudnych warunkach.

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.