UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Przerzutki tylne Shimano Shadow - czym jest technologia Shadow i czy warto z niej skorzystać?

W branży rowerowej mówi się, że jeśli najważniejszym elementem roweru jest napęd, to jego sercem jest tylna przerzutka. Chociaż opinie na ten temat są skrajnie różne, to musimy przyznać, że jest w tym trochę prawdy. Dziś skupiamy się przerzutkach tylnych Shimano, które opracowane zostały w innowacyjnej technologii Shadow. Czym wyróżnia się Shimano Shadow, a czym Shimano Shadow RD+? Jakie modele przerzutek Shimano Shadow są dostępne w sprzedaży?
 

Shimano Shadow – co to takiego?

Shimano Shadow jest jedną z najpopularniejszych technologii, która stosowana jest w przerzutkach tylnych w wyższych grupach osprzętu japońskiej firmy Shimano. Charakteryzuje je nieco inna budowa niż w przypadku klasycznych przerzutek tylnych, które posiadają trzy sprężyny. Jedna z nich służy do utrzymywania przerzutki w odpowiedniej pozycji w stosunku do ramy, druga napina wózek przerzutki, natomiast trzecia wprawia w ruch pantograf.

W nowych przerzutkach w technologii Shimano Shadow usunięto pierwszą ze sprężyn, natomiast dwie kolejne zostały udoskonalone, tak, by działały jeszcze efektywniej niż do tej pory. Jak twierdzi Shimano, Shadow opracowano w taki sposób, by dodatkowe ogniwo przerzutki było nieco cofnięte od osi koła i schowane pod ramą. Nowa konstrukcja przerzutek bazujących na Shimano Shadow przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa podczas jazdy – w trakcie upadku lub jazdy w ekstremalnych warunkach przerzutka nie jest już tak bardzo narażona na uszkodzenia mechaniczne.
 

System Shadow Plus w Shimano Deore

W osprzęcie Shimano coraz częściej spotykamy się z określeniem Shimano Shadow RD+. Co ono oznacza? Jest to określenie nowszej generacji technologii Shadow, która opracowana została z myślą o miłośnikach jazdy agresywnej. Stworzone dla nich przerzutki tylne mają niski profil i nie uderzają o tylne widełki podczas jazdy ekstremalnej, przez co pracują cicho i płynnie. Co ważne, przerzutki w Shimano Shadow RD+ posiadają innowacyjne napinacze, które chronią przed spadaniem łańcucha, co jest szczególnie istotne w przypadku zawodników MTB.
 

Przerzutki tylne Shimano Shadow – dostępne produkty

W jakich grupach osprzętu znajdziemy powyższe rozwiązania? Są one popularne m.in. w Shimano Deore Shadow, Shimano XT Shadow, Shimano XTR Shadow, Shimano SLX Shadow oraz Shimano Saint Shadow.

Poniżej przygotowaliśmy listę najczęściej wybieranych przerzutek w Shimano Shadow, które podzielone zostały pod względem zastosowania:
  • przerzutki MTB – Shimano Deore RD-M592SGS, Shimano Deore M591, przerzutka 9-rzędowa ze sprzęgłem Shimano Alivio, Shimano Altus M2020;
  • przerzutki szosowe – 11-rzędowe przerzutki Shimano Ultegra z krótkim i średnim wózkiem;
  • przerzutki trekkingowe – 10-rzędowa przerzutka tylna Shimano Deore RD-T8000-SGS z długim wózkiem, przeznaczona do rowerów trekkingowych;
  • przerzutki do jazdy rekreacyjnej - 10-rzędowa przerzutka tylna Shimano Deore RD-T6000-SGS z długim wózkiem, przeznaczona do rowerów trekkingowych.

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.