ROWER MERIDA SILEX 400 OAK BORK 2026

Producent:MERIDA
5999,007299,00

Najniższa cena z 30 dni przed rozpoczęciem promocji -5999,00

Odbiór osobisty w sklepie, niedostępny wysyłkowo
więcej o dostępności i dostawie
  • Najtańsza forma dostawy: Odbiór osobisty - 0,00 zł
  • Przewidywany czas wysyłki: Jeszcze dziś!
Wybierz rozmiar ramy merida
- wybierz -
  • S
Rozmiar koła:28"

Opis produktu

Merida Silex 400

Gravelowy wszechstronnik z geometrią MTB i karbonowym widelcem

Merida SILEX 400 to gravelowy wszechstronnik z wytrzymałą aluminiową ramą, lekkim karbonowym widelcem i hydraulicznymi hamulcami tarczowymi Shimano GRX. Geometria inspirowana MTB (kąt główki 69.5°) zapewnia pewność w trudnym terenie, a przewit na opony do 700×45 mm i liczne punkty montażowe otwierają możliwości bikepackingowe. Rower gotowy na tubeless i elektroniczny napęd Di2.

Model należy do nagradzanej linii Silex - Matej Mohorič zdobył na jej flagowej wersji CF tytuł Mistrza Świata UCI Gravel 2023. Silex 400 przenosi tę samą filozofię ramy i technologie wsegment entry-level gravel, łącząc aluminium Prolite 66 Triple Butted zwidelcem karbonowym CF2 oraz kompletnym osprzętem Shimano GRX.

Dlaczego Silex 400?

  • Karbonowy widelec SILEX II CF2

    Pochłania drgania, waży mniej niż aluminium, prześwit do 700×47 C

  • Geometria MTB (kąt główki 69.5°)

    Wyjątkowa stabilność w terenie i pewność prowadzenia przy pełnym bagażu

  • Shimano GRX 2×10 - hydrauliczne hamulce tarczowe

    Dedykowana grupa gravelowa, tarcze 180 mm przód i tył, pewne hamowanie w każdych warunkach

  • Przewit opon 700×45 mm

    Szerokie opony Maxxis Rambler EXO TR na każdą nawierzchnię;

  • Tubeless Ready

    Obręcze MERIDA EXPERT SL III 23 mm (wewn.) gotowe na montaż bezdętkowy

  • Di2 Ready

    Fabryczne przygotowanie do montażu elektronicznego przerzucania Shimano Di2

  • WIRE PORT

    System portów kablowych Meridy umożliwiający montaż torby na kierownicę bez zaczepień o linki

  • 11 certyfikowanych technologii ramowych Merida

    Takich jak: Hydro Forming System, X-Taper Headtube, Internal Cable Routing, Disc Cooler

  • Liczne punkty montażowe C-MOUNT i F-MOUNT

    Mocowania na 3 bidony, torby, błotniki i sakwy

  • 6 rozmiarów (XXS-XL)

    Dla wzrostu od ok. 155 cm do ponad 190 cm

Technologie ramowe Merida

Prolite 66 Triple Butted Aluminium
Trójstopniowe cieniowanie rur - ścianki grubsze tam, gdzie potrzebna wytrzymałość, cieńsze tam, gdzie można zaoszczędzić wagę. Efektem jest rama lżejsza i mocniejsza niż standardowe aluminium.
HFS - Hydro Forming System
Hydroformowanie nadaje złożone kształty przekrojom rur bez spawów - większa sztywność przy mniejszej wadze i lepsze rozłożenie naprężeń.
X-taper Headtube
Stożkowa rura główki 1⅛ - 1½ cala zwiększa sztywność układu kierowniczego i poprawia precyzję prowadzenia na nierównym terenie.
Smooth Welding
Wygładzone spoiny - lepszy wygląd i równomierny rozkład naprężeń w kluczowych węzłach ramy.
Internal Cable Routing
Linki i przewody hydrauliczne prowadzone wewnątrz ramy - ochrona przed zabrudzeniem, plątaniną kabli i czystszy, estetyczny wygląd roweru.
Down Tube Exit
Wyjście linek przez dolną rurę umożliwia łatwy dostęp serwisowy bez konieczności demontażu ramy.
Wire Port
Dedykowany system portów kablowych w górnej rurze - torba na kierownicę (handlebar bag) montowana bez zaczepień o kable lub manetki.
Di2 Ready
Fabryczne przygotowanie ramy do montażu elektronicznego przerzucania Shimano Di2 bez dodatkowych przeróbek.
F-Mount
Standaryzowane gwinty M5 na nogach widelca (3 pozycje) do montażu koszyczków lub sakw niskoprofilowych.
C-Mount
Liczne mocowania na ramie do koszyczków, toreb i błotników - standard kompatybilny z akcesoriami większości producentów.
Disc Cooler
Specjalny deflektor ciepła przy piaście odprowadza temperaturę z hamulców podczas długich zjazdów z intensywnym hamowaniem.

Specyfikacja techniczna

Rama i widelec

RamaSILEX LITE II
MateriałAluminium Prolite 66 Triple Butted
WidelecMERIDA SILEX II CF2
Materiał widelcaKarbon
Prześwit opon - rama700×45 C
Prześwit opon - widelec700×47 C
Standard osi - przód100×12 mm Thru-Axle
Standard osi - tył142×12 mm Thru-Axle
SuportBSA 68 mm
Waga (rozmiar M)11.1 kg
Max dopuszczalna waga120 kg
Dostępne rozmiaryXXS/XS/S/M/L/XL
Dostępne kolory
Oak Bork Earth Powder
Warm Slate Grey Black

Napęd i przerzutki

NapędShimano GRX 2×10 (210)
KorbaShimano GRX 600
Zębatki korby46/30 T
Długość korby
165 mm (XXS/XS)
170 mm (S/M)
172,5 mm (L/XL)
KasetaShimano Claris HG50, 11-36 T
Liczba przełożeń20 (2×10)
Przerzutka tylnaShimano GRX 400
Przerzutka przedniaShimano GRX 400
ManetkiShimano GRX 400
Klamki hamulcoweShimano GRX 410
ŁańcuchKMC X10
Wkład suportuShimano SM-RS501

Hamulce

Hamulec przedni
Shimano GRX 400
hydrauliczny tarczowy
Hamulec tylni
Shimano GRX 400
hydrauliczny tarczowy
Tarcza przednia180 mm Shimano RT54
Tarcza tylna180 mm Shimano RT54
Mocowanie tarczCenterLock

Koła i opony

Obręcze
MERIDA EXPERT SL III
aluminium
szer. wewn. 23 mm
wys. 26 mm
Standard tubelessTubeless Ready (taśma i zawory nie są dołączone)
Piasta przedniaShimano TC500
100×12 mm
28 szprych
CenterLock
Piasta tylnaShimano TC500-HM, 142×12 mm, 28 szprych, CenterLock
Oś przedniaMERIDA EXPERT TR
Oś tylnaMERIDA EXPERT TR z kluczem imbusowym 6×4 mm
SzprychyCzarne nierdzewne
Opona przedniaMaxxis Rambler 700×45 C, EXO, TR, zwijana
Opona tylnaMaxxis Rambler 700×45 C, EXO, TR, zwijana
DętkiLite 48

Kokpit (kierownica i mostek)

KierownicaMERIDA EXPERT GR II, aluminium
Szerokość kierownicy400 mm (XXS/XS/S) · 420 mm (M) · 440 mm (L/XL)
MostekMERIDA TEAM CC III, aluminium, 80 mm, −6°
Średnica zaciskowa mostka31,8 mm
ChwytyMERIDA ROAD EXPERT
SteryAcros ICR MERIDA, external neck z diecast splitring

Siodło i sztyca

SztycaMERIDA COMP CC, aluminium, 27,2 mm, offset 0 mm
Obejma podsiodłowaMERIDA EXPERT
SiodłoMERIDA COMP SL
Materiał siodła25% materiałów z recyklingu
Mocowanie szyn siodłaV-mount

Geometria

Kąt główki ramy (HTA): 69.5° we wszystkich rozmiarach - geometria inspirowana MTB, zapewniająca stabilność i pewność prowadzenia w terenie.

ParametrXXSXSSMLXL
Rura podsiodłowa ST (mm)430460490520550580
Długość ramy TT (mm)530550565580600620
Dolne rury tylnego trójkąta CS (mm)430430430430430430
Kąt główki ramy HTA (°)69.569.569.569.569.569.5
Kąt rury podsiodłowej STA (°)74.574.574.574.574.574.5
Środek suportu Bd (mm)757575757575
Wysokość główki ramy Ht (mm)110130150170190210
Długość widelca Fl (mm)415415415415415415
Reach R (mm)378392402412426441
Stack S (mm)549570588607626645
Baza kół WB (mm)103110481065108211041126
Przekrok Sh (mm)707734771798825852
Schemat geometrii roweru
Schemat geometryczny roweru

Co mówią recenzenci?

„Very capable machine blending mountain bike geometry with drop bars."

road.cc - Stu Kerton 06.07.2025

„Zwycięzca testu w segmencie do 2000 EUR."

TOUR Magazin - Julian Schultz 23.04.2025

Linia Silex - World Champion Connection

Matej Mohorič, Mistrz Świata UCI Gravel 2023, zdobył tytuł na rowerze z rodziny Silex.

Dostępne warianty

Rower dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych i sześciu rozmiarach:

ROWERÓW MARKI GIANT, LIV NIE WYSYŁAMY
TYLKO ODBIÓR OSOBISTY W SKLEPIE
Powiadomienie o dostępności: ROWER MERIDA SILEX 400 OAK BORK 2026

Na podany adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie, gdy produkt będzie dostępny w naszym magazynie

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.