UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Łańcuch rowerowy SHIMANO Ultegra / XT CN-HG701 i mechanizm korbowy SHIMANO ALIVIO FC-T4060 - opinie i porównanie z innymi modelami

Shimano to niekwestionowany lider wśród producentów części, odzieży i obuwia rowerowego.  Japońska firma o niemal stuletniej historii  z roku na rok ma coraz większą konkurencję na rynku rowerowym, jednak nie da się zaprzeczyć, że w ich ofercie znajdziemy osprzęt dedykowany do wszystkich typów rowerów. Zobacz, czym wyróżnia się łańcuch rowerowy Shimano Ultegra / XN CN-HG701 i kiedy warto zdecydować się na mechanizm korbowy Shimano Alivio FC-T4060.
 

Łańcuch rowerowy Shimano Ultegra / XN CN-HG701 – opinie

Shimano Ultegra to jedna z najlepszych grup osprzętu do rowerów szosowych,  która bazuje na technologii wykorzystanej w kultowym osprzęcie Dura-Ace (w tym m.in. w modelu CN-HG901). Warto zaznaczyć, że chociaż poszczególne elementy należące do tej serii wykonane zostały z nieco gorszych materiałów i mają wyższą wagę, to wciąż zapewniają one niezrównaną jakość jazdy. Wśród produktów należących do tej grupy znaleźć można następujące łańcuch rowerowy CN-6701 oraz CN-HG701, który z powodzeniem zastąpił model CN-6800. Jest to typowy, 11-rzędowy łańcuch Ultegra 11, który dedykowany jest również do grupy Deore XT.

Ultegra CN-HG701-11 to łańcuch ze specjalną powłoką, opracowany w innowacyjnej technologii SIL-TEC, która wpływa na obniżenie hałasu i oporów toczenia podczas jazdy. Porównując dwa modele – CN-GH-601 vs CN-HG701, zdecydowanym zwycięzcą jest nowy łańcuch CN-HG701, który posiada asymetryczne płytki i jest dodatkowo wzmocniony, dzięki czemu może być wykorzystywany w rowerach ze wspomaganiem elektrycznym.
 

Mechanizm korbowy SHIMANO ALIVIO FC-T4060 – opinie

Shimano Alivia to odpowiednik grupy szosowej Sora, jednak przeznaczony do rowerów trekkingowych i MTB. Osprzęt należący do tej grupy montowany jest zazwyczaj w tańszych i prostszych rowerach, jednak warto podkreślić, że znajdziemy tu także elementy charakterystyczne dla nieco droższych części, jak np. hydrauliczne hamulce tarczowe. Co oferuje grupa Alivio? Doświadczeni kolarze z pewnością zwrócą uwagę na nową generację mechanizmu korbowego Shimano Alivio FC-T4060, który stosowany jest głównie w rowerach trekkingowych. Sugerowany suport do tej trzyrzędowej, aluminiowej korby do napędów 9-rzędowych to Shimano SM-BB52 oraz rozstaw śrub tarczy 104/64 BCD.

Pamiętajmy, że chociaż opinie o Alivio FC-T4060 są w dużej mierze bardzo pozytywne, to jest to jeden z droższych mechanizmów należących do grupy Alivio. Znacznie tańszą alternatywą dla tego modelu będą takie mechanizmy korbowe jak:
  • FC-T4010 – aluminiowy mechanizm również dedykowany do kasety 9-rzędowej, jednak wyposażony w mufę ramy typu octalink (w przeciwieństwie do zewnętrznej ramy w dwuczęściowym mechanizmie FC-T4060);   
  • FC-MT210 – trzyrzędowy mechanizm do rowerów MTB oparty na technologii HyperDrive.
Jeżeli natomiast szukasz rozwiązania do tego samego roweru co korba Alivio 3x9 Hollowtech, jednak zależy Ci na większej sztywności i lepszym przekazywaniu siły, to zwróć uwagę na serię Deore, a dokładnie na modele FC-T8000 oraz FC-T6010 oparte na technologii Hollowtech II. 

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.