UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Narty biegowe dla dzieci – jaka długość i jak je dobrać?

Narciarstwo biegowe to sport, który kojarzy nam się głównie z dorosłymi. Coraz częściej jednak zawodnicy, którzy mają już dzieci, marzą o tym, by zaszczepić w swoich pociechach sportową pasję do biegów narciarskich. Pozostaje jednak zadać sobie pytanie, w jakim wieku warto rozpocząć treningi z maluchami i jak dobrać narty biegowe dla dzieci? Oto nasze wskazówki!

narty biegowe dla dzieci
 

Narty biegowe dla dzieci – doskonała aktywność zimowa dla najmłodszych

Zimą wielu rodziców ogranicza wyjścia z dziećmi na zewnątrz do minimum i spędza z nimi znacznie mniej czasu na świeżym powietrzu niż wiosną czy też latem. A to błąd! Niemal każdy maluch kocha zimę i szalone zabawy na śnieżnym puchu. Warto więc podążać za upodobaniami najmłodszych i znaleźć taką aktywność, która pozwoli całej rodzinie korzystać z uroków zimy i czerpać radość z przyjemnego czasu spędzonego na powietrzu. Świetnym wyborem w sezonie zimowym może okazać się narciarstwo biegowe. Na rynku znajdziemy bowiem duży wybór nart biegowych dla dorosłych, jak również narty dla dzieci.

Kiedy zacząć naukę jazdy na biegówkach? Tak naprawdę pierwsze narty biegowe dla dzieci można sprezentować przedszkolakowi w wieku 3-4 lat. Warto jednak pamiętać, że w tym wieku maluchy skupiają się raczej na zabawie, a nie na samej jeździe. Nieco inaczej wygląda to już w przypadku 5- lub 7-latków, którzy mogą okazać się doskonałymi towarzyszami biegówkowymi, często zaskakującymi świetną koordynacją i wytrzymałością. Zanim jednak wybierzemy się na pierwszą zimową wyprawę w biegówkach, warto zastanowić się nad doborem odpowiednich nart biegowych dziecięcych.
 

Jak dobrać narty biegowe dla dzieci?

Dobra informacja jest taka, że znalezienie idealnych nart biegowych dla dzieci jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku dorosłych. Zasada jest prosta – sprzęt narciarski, czyli narty, buty oraz kijki, zawsze dobieramy do wzrostu, wagi oraz możliwości dziecka. Dla najmłodszych polecamy dobór małych nart biegowych dziecięcych, które są lekkie i miękkie, dzięki czemu zapewniają dużą swobodę ruchu. Co ważne, takie narty powinny być łatwe w prowadzeniu, tak, by nie zniechęcić dzieci do aktywności już na samym początku.

Dzieciom poniżej 5. roku życia poleca się wybór turystycznych nart biegowych dziecięcych, które nie wymagają od nich doskonałej techniki ślizgu. Starszym maluchom można kupić bardziej zaawansowany sprzęt, a dopiero po ukończeniu przez nie 10. roku życia warto rozważyć zakup nart dobieranych według tych samych kryteriów, co u osób dorosłych.
 

Jaka długość nart biegowych dla dzieci jest najlepsza?

Jak już wspomnieliśmy, narty biegowe dla dzieci powinny być przede wszystkim krótkie. Warto, by były one o co najmniej 15 cm krótsze w porównaniu do wzrostu dziecka. Niezwykle ważne jest jednak, by pierwsze narty biegowe dziecięce posiadały specjalne łuski, które zapewnią maluchowi lepszą przyczepność na śniegu i pozwolą mu czerpać większą radość z zimowych aktywności.

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.