UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Narty skiturowe Salomon – ceny, specyfikacja i opinie

Narciarstwo skiturowe mocno różni się od narciarstwa zjazdowego, zwłaszcza pod względem sposobu poruszania się na śniegu. O ile w klasycznych nartach zjazdowych skupiamy się głównie na zjazdach na przygotowanych stokach, o tyle skitury zapewniają komfortowe podchodzenie pod górę oraz jazdę bez jakichkolwiek ograniczeń w każdych warunkach. Jednym z liderów wśród producentów nart skiturowych jest francuska marka Salomon. Zobacz, czym wyróżniają się ich produkty, ile kosztują i dlaczego warto skusić się na ich wybór.

narty skiturowe salomon
 

Rodzaje nart skiturowych Salomon

Salomon to marka od wielu lat kojarzona z szeroko rozumianą aktywnością sportową. W ich bogatym asortymencie znajdziemy zarówno funkcjonalne i wygodne ubrania sportowe, jak i sprzęt sportowy, taki jak np. narty skiturowe Salomon. Produkty te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku i o różnym poziomie zaawansowania w skitouringu. W zależności od wymagań zawodników w kontekście doboru nart skiturowych Salomon wyróżnić możemy następujące rodzaje tego sprzętu:
  • klasyczne narty skiturowe Salomon – idealny sprzęt dla osób, które chcą wchodzić na szczyt we własnym tempie i swobodnie zjeżdżać po śnieżnym puchu. Są to narty o szerokości około 80 mm pod butem, które są lekkie i wzbogacone o specyficzne wiązania techniczne z systemem pinów;
  • narty do freetouringu – polecane dla zawodników, którzy dobrze radzą sobie w każdych warunkach (na trasie i poza nią) i zależy im na odkrywaniu nowych miejsc. Sprzęt freetouringowy posiada buty z trybem chodzenia, które wzmocnione są wiązaniami technicznymi z pinami lub typu frame. Narty mają szerokość pod butem w zakresie 95-105 mm;
  • narty do ski mountaineeringu oraz speedtouringu – lekkie narty o szerokości pod butem na poziomie 65-75 mm, skierowane do miłośników trailu i ultramaratonów. Warto do nich dobierać buty z włókna węglowego oraz wiązania o wadze poniżej 100 gramów.
 

Narty skiturowe Salomon – ceny

Narty skiturowe Salomon dostępne są w różnych przedziałach cenowych. Decydując się jednak na sprzęt tego francuskiego producenta, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu nawet 5 tysięcy złotych. Co wpływa na cenę nart skiturowych Salomon? Duże znaczenie w tym przypadku ma długość oraz waga nart, jakość wiązań oraz przeznaczenie danego modelu nart.
 

Narty skiturowe Salomon – opinie

Salomon słynie z tworzenia wysokiej jakości sprzętu dla narciarzy skiturowych. Nic więc dziwnego, że opinie na temat nart skiturowych Salomon są z reguły pozytywne. Użytkownicy tego sprzętu cenią sobie przede wszystkim fakt, że jest on w stanie osiągnąć bardzo dobry stosunek pomiędzy wydajnością podchodzenia a osiągami przy zjeździe. Lekki dziób nart skiturowych Salomon sprawia, że deski te świetnie radzą sobie na śnieżnym puchu, natomiast klasyczny camber ułatwia jazdę na twardym, ubitym śniegu. Dużym atutem nart skiturowych Salomon jest również ich klasyczny, atrakcyjny design, który idealnie wpisuje się w najnowsze trendy.

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.