UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Jak dobrać narty dla dziecka? Jaka powinna być długość nart dla dziecka?

Początek przygody z nartami, podobnie jak w przypadku każdej innej aktywności, może być trudny. W związku z tym dobór sprzętu narciarskiego w odpowiednim rozmiarze jest absolutną koniecznością, by móc czerpać radość z pierwszych chwil na stoku. Dotyczy to zarówno dorosłych entuzjastów sportów zimowych, jak i dzieci, które chcą spędzać więcej czasu na śniegu. Jak zatem dobrać długość nart dla dziecka?


 

Jak dobrać narty dla dziecka?

Wybór odpowiedniego sprzętu narciarskiego dla najmłodszych zależy nie tylko od wzrostu dziecka, ale także od jego wagi, poziomu umiejętności i pewności siebie. Przy wyborze nart dla dziecka należy więc kierować się następującymi parametrami:
  • długość nart;
  • taliowanie nart;
  • typ wiązania;
  • styl jazdy i teren (jazda po przygotowanym stoku, cross-country, freeride, itd.);
  • rodzaj i wielkość butów narciarskich.

Jakie narty dla dzieci będą najlepsze? Należy pamiętać, że narty pod żadnym pozorem nie powinny być za krótkie – w przeciwnym wypadku trudniej będzie przesiąść się na dłuższe modele, które, jak wiadomo, zapewniają większą stabilność w trakcie jazdy. Zakłada się, że maluchy, które dopiero rozpoczynają naukę jazdy na nartach, powinny korzystać z nart sięgających im do pachy. Bardziej wprawieni mali narciarze mogą jeździć już na deskach o długości, która odpowiada wysokości ich ramion. Idąc dalej, dzieci bardzo dobrze radzące sobie na stoku, mogą mieć narty o długości sięgającej do nosa.
 

Jakie narty dla dziecka w wieku 3-6 lat?

Przyjmuje się, że 3 lata to granica, od której można rozważać zakup normalnych, krótkich nart dla dziecka (nie plastikowych, z których korzystają 1,5-letnie maluszki). Taki sprzęt powinien być lekki, elastyczny i bardzo wygodny w prowadzeniu. By zagwarantować dziecku maksymalny komfort podczas nauki jazdy na nartach, dobrze, by narty były krótsze od jego wzrostu o około 20 cm.
 

Jakie narty dla dziecka w wieku 7 lat będą najlepsze?

W przypadku dzieci, które później rozpoczynają naukę jazdy na nartach, sposób, w jaki należy dobierać narty, jest nieco inny. Do wyboru również mamy lekkie, elastyczne narty z kompozytowym rdzeniem, jednak ich rozmiar jest uzależniony nie tylko od wieku, ale i wzrostu oraz wagi juniora. Jak to wygląda w praktyce?
  • Narty dla dziecka 120 cm na początkowym etapie nauki jazdy powinny mieć długość sięgającą maksymalnie do pachy lub ramion. Dla średniozaawansowanych narciarzy można wybrać narty o długości do brody, natomiast dla zaawansowanych juniorów przeznaczone są już narty o długości do czoła, czyli niewiele krótsze od wzrostu dziecka.
  • Jakie narty dla dziecka 130 cm? W tej kwestii początkujący zawodnicy mogą operować sprzętem o długości do brody, natomiast dla dzieci o wysokim stopniu zaawansowania możemy rozważyć zakup nart o długości równej ich wzrostowi.
  • Jaką długość nart dla dziecka 140 cm powinniśmy wybrać? Jeżeli dziecko dobrze radzi sobie na stoku, to spokojnie można zdecydować się na narty o długości o 5-7 cm większej niż wzrost juniora.

Przeczytaj także:

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.