UWAGA !!! WLECIAŁY PROMOCJE NA WYBRANE MODELE ROWERÓW NAWET DO 20% ZAPRASZAMY
KoszykKonto
Tu jesteśmy
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Jakie wkładki do butów narciarskich kupić? Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Wkładki do butów narciarskich to praktyczne elementy wyposażenia każdego narciarza i snowboardzisty, które nie tylko zapewnią mu maksymalną wydajność na stoku, ale także zadbają o komfort podczas zjazdów. Wkładki pomagają również utrzymać stopę w prawidłowej pozycji, dzięki czemu chronią ją przed urazem i kontuzją. Czy wiesz jednak, jakie wkładki do butów narciarskich będą najlepsze i ile luzu w butach narciarskich powinniśmy zachować?

jakie wkładki do butów narciarskich
 

Jakie wkładki do butów narciarskich wybrać?

Podobnie jak w przypadku pozostałych elementów sprzętu narciarskiego, wkładki do butów narciarskich zawsze powinny być dobierane indywidualnie. Każdy z nas ma nieco inaczej wyprofilowaną stopę, w związku z czym korzystanie z używanych wkładek lub pożyczanie ich od znajomego może zakończyć się kontuzją. Warto również zaznaczyć, że chociaż buty narciarskie fabrycznie są już wyposażone w uniwersalne wkładki narciarskie, to nie zagwarantują one tak dobrej ochrony stopy jak personalizowany sprzęt.

Jak dobierać wkładki narciarskie? Po pierwsze, należy je odpowiednio dopasować do rozmiaru stopy, czyli jej szerokości, objętości oraz wysokości. Warto przy tym uwzględnić również masę ciała narciarza oraz postawę, jaką przyjmuje podczas jazdy. Idealnym wyborem są wkładki termoplastyczne, które produkowane są na zamówienie, pod konkretne wymiary sportowca. Dużym atutem takich wkładek jest gwarancja znakomitej izolacji termicznej, jak również odpowiedniego ułożenia stopy, co zapewnia równomierne rozłożenie nacisku podczas jazdy.
 

Czy można prać wkładki do butów narciarskich?

Czyszczenie wkładek do butów narciarskich to niezwykle ważna kwestia związana z utrzymaniem higieny sprzętu narciarskiego. W trakcie zjazdy na nartach stopa poci się, a w bucie wewnętrznym mogą gromadzić się różnego rodzaju zabrudzenia. W związku z tym zarówno wkładkę, jak i sam but wewnętrzny należy regularnie czyścić. Zanim to zrobimy, należy jednak wyciągnąć oba elementy ze skorupy. Jak wyjąć wkładkę z buta narciarskiego? Odpinamy wszystkie klamry w bucie, a następnie jedną ręką go przytrzymujemy, a drugą powoli i z wyczuciem wyciągamy but wewnętrzny oraz wkładkę.

Jak wyprać wkładki do butów narciarskich? W przypadku obuwia narciarskiego zaleca się, by wyprać je na koniec sezonu. Wkładkę i but pierzemy w niskiej temperaturze (około 30-40°C), korzystając przy tym z delikatnych środków piorących i stosując niskie obroty podczas odwirowania. Po wypraniu wkładek i buta wewnętrznego należy pamiętać również o dokładnym wysuszeniu, tak, by zapobiec ich deformacji.


Przeczytaj także:

Polecane marki

ACCENTCATEYECONTINENTALDALBELLODARTMOORFINISH LINEKNOGKRYPTONITELANGELAZERLOOKMAXXISMERIDANORTHWAVEPOCPRORESTRAPROSSIGNOLROWERY GIANTROWERY LIVscootandrideSHIMANOSIDASSIS Science in SportSR SUNTOURTHERM-ICTREZADOVOLKLWOOM
Masz pytania?Skontaktuj się z nami

AGA-SPORT czeka aby dobrać dla Ciebie produkty z naszej oferty. Jesteśmy w kontakcie pon-pt od 11.00 do 19:00, sob od 10:00 do 15:00. Kliknij w poniższy przycisk, aby wybrać dogodny sposób komunikacji, napisz do nas lub zadzwoń.